Komoly technikai frissítéssel készül a Mercedes az Osztrák Nagydíjra, miután az előző versenyen elszenvedték az idei első vereségüket. A barcelonai futamot megnyerő Lewis Hamilton ugyanis negyvenegy pontra megközelítette a világbajnoki tabellát vezető Kimi Antonellit.
Az olasz pilóta két héttel ezelőtt akkumulátorhiba miatt kényszerült feladni a Katalán Nagydíjat, ez a részegység pedig a brackley-i istálló leggyengébb pontjává vált az utóbbi időben. A megbízhatósági problémák elhárítása érdekében a Mercedes egy továbbfejlesztett akkumulátorcsomagot bocsát mindkét versenyzője rendelkezésére Spielbergben.
A Scuderia Fans szerint a bajnokságot vezető pilóta egyelőre próbálja kizárni a nyomást, így nem foglalkozik a pontverseny állásával. Ennek ellenére elismeri, hogy a Ferrarihoz igazoló brit pilóta ellen küzdeni egészen különleges élmény lenne.
„Hatalmas dolog lenne Lewis Hamiltonnal harcolni a világbajnoki címért. A Ferrari nagyon versenyképes, így mindenképpen figyelnünk kell rájuk, miközben George Russell is remekül teljesít” – fogalmazott Antonelli.
„Arra számítok, hogy a McLaren és a Red Bull is közelebb zárkózik majd hozzánk, vagyis egyáltalán nem lesz egyszerű dolgunk.”
„Ha végül Lewis ellen kell megküzdenem a trófeáért, az a hatalmas tapasztalata miatt nem lesz egyszerű feladat. Ő már számtalanszor átélt hasonlót, pontosan tudja, mit kell tennie ilyen helyzetben, miközben számomra ez a szituáció teljesen új lenne. Egyelőre azonban csak a következő futamra koncentrálok, a bajnokság végkimenetelével pedig egyelőre nem foglalkozom.”
