Lewis Hamilton saját bevallása szerint egészen megdöbbentette, milyen gyorsan megváltozott róla a hangulat, miután megszerezte első futamgyőzelmét a Ferrarival. A brit pilóta Monacóban és Kanadában is másodikként zárt, majd Barcelonában végre összejött a várva várt siker. A győzelemhez egy jól időzített virtuális biztonsági autós fázis is kellett, amely alatt kedvező bokszkiállást hajthatott végre, így George Russell és Andrea Kimi Antonelli elé tért vissza a pályára.
Az utolsó etapban azonban már nem szorult külső segítségre, tempója önmagában is elég erős volt ahhoz, hogy az élen maradjon. A leintéskor Russell és Lando Norris követte a célvonalon.
„Őrület volt látni”
Hamilton a siker után arról beszélt, mennyire látványos fordulatot tapasztalt a róla alkotott véleményekben. „Őrület volt látni, hogyan fordult meg az áramlat, és hogyan változtatták meg az emberek a véleményüket” – mondta.
„Nem igazán figyelek erre. Számomra az jelenti a legtöbbet, hogy mennyi szeretetet kapok a szurkolóktól, és hogy együtt élték át velem ezt az egészet.” Az F1 Oversteer szerint a britet kifejezetten arról kérdezték, mit gondol bizonyos szakértők és korábbi F1-es versenyzők hirtelen hangnemváltásáról.
A barcelonai sikerrel Hamilton komoly lépést tett előre a bajnokságban. Jelenleg 41 pontos hátrányban van az éllovas Antonelli mögött, miközben a Mercedes megbízhatósági gondjai is beleszólnak az erőviszonyok alakulásába.
Egyelőre nem számol a vb-címmel
Sokan már most arról beszélnek, hogy a hétszeres világbajnok ismét esélyessé válhat a végső győzelemre, ő azonban igyekszik lehűteni a várakozásokat.
„Nem gondolok erre, mert ismerem ezt a helyzetet, voltam már hasonló szituációban. Tudom, mit kell tennem. Még nagyon hosszú az út, ezért egyelőre nem a bajnoki cím jár a fejünkben.”
„Egyszerűen csak a lehető legjobban akarunk teljesíteni minden egyes hétvégén. Nincsenek rövidítések a sikerhez vezető úton. Mindenki kiveszi a részét a munkából, és büszke vagyok arra, milyen keményen dolgozik a csapat. Csak megyünk tovább, és próbáljuk fenntartani ezt a szintet” – fogalmazott Hamilton.
A bajnoki verseny mindenesetre szoros, hiszen Antonelli, Hamilton és Russell között mindössze 50 pont a különbség, így az európai szakaszhoz érve teljesen nyílt maradt a küzdelem.
