Itt állítsd be, hogy a motorsport hírei elsők között jelenjenek meg a keresőben.

Követett forrás beállítása
/2026. 06. 26. 10:28
Lewis Hamilton a barcelonai győzelme után sem dől hátra, hanem kizárólag a hétvégi Osztrák Nagydíj megnyerésére fókuszál.

Az előző futamon aratott győzelme után Lewis Hamilton nem a nyolcadik világbajnoki címével, sokkal inkább a hétvégi Osztrák Nagydíj megnyerésével van elfoglalva. A Ferrari versenyzője Spanyolországban egy 686 napos nyeretlenségi sorozatot tört meg, amivel végleg lezárta a vörös autóban töltött nehéz szezonkezdetét is.

Bár a maranellóiak színeiben a Katalán Nagydíj előtt még dobogóra sem állhatott, jelenleg a bajnoki tabella második helyét foglalja el. Lemaradása 41 pont a Mercedest vezető Kimi Antonelli mögött, aki zsinórban öt futamgyőzelemmel robbant be a köztudatba.

„Egyáltalán nem gondolok a bajnoki küzdelemre, ezen a hétvégén nyerni akarok” – nyilatkozta Hamilton a spielbergi paddockban.

„Ez a legfőbb célom, ezért dolgoztam a múlt héten, illetve a napokban is. Nem jártam éttermekbe, teljesen a felkészülésre koncentráltam, hiszen tisztában vagyok azzal, milyen áldozatokat követel a maximális teljesítmény.”

„Mindig csak a következő versenyre fókuszálok, úgy akarunk teljesíteni, mint legutóbb. A bokszkiállásoknak, a stratégiának és az egész hétvégének tökéletes összhangban kell lennie, nem pedig azon rágódni, mi történik majd tizenöt futam múlva.”

A spanyolországi siker nemcsak a pályán hozott megkönnyebbülést, hanem a közösségi médiát is valósággal elárasztották a gratulációk. Az ESPN beszámolója szerint még egy olyan videó is bejárta az internetet, amelyben egy vőlegény az esküvői beszédét szakította meg, hogy tudassa a násznéppel, de legfőképp Hamilton-rajongó feleségével a brit pilóta győzelmét.

„Az emberek kíváncsiak, mit tesz az ember egy győzelem után, pláne ha az az első a Ferrarival. Én egyszerűen csak otthon feküdtem a kanapén, órákon át néztem a csodás videókat és történeteket, miközben az üzeneteket olvastam. Nagyon megható volt ezt átélni, jólesett a sok pozitív visszajelzés, bár az azt megelőző negatív hangokkal is tisztában vagyok.”

Egykori csapattársa, George Russell is elismerően beszélt a hétszeres világbajnok formájáról. A Mercedes versenyzője szerint sokan elhamarkodottan ítélkeztek korábban.

„Nagyszerű látni, hogy Lewis újra a tőle megszokott szinten teljesít. Sokan leírták őt tavaly, vagy éppen azokban az időkben, amikor még egy csapatban versenyeztünk. Az utóbbi néhány futamon viszont ismét remekel, ami jól bizonyítja, hogy az ember nem felejt el vezetni egyik napról a másikra.”

„Szükség van arra, hogy a versenyző és a csapat közötti kapcsolat tökéletesen működjön, ha ez megvan, akkor szárnyalsz. Ő most pontosan ebben a fázisban van, így komoly veszélyt jelent mindenkire, a Ferrari pedig láthatóan jön fel, aminek ő áll az élén.”

Hozzászólok
(1)