Itt állítsd be, hogy a motorsport hírei elsők között jelenjenek meg a keresőben.

Követett forrás beállítása
/2026. 06. 25. 18:59
Lewis Hamilton egy tavalyi ferraris sérülést részletezett a Ferrarinál az Osztrák Nagydíj csütörtöki napján.

Hamilton újabb részleteket árult el arról a súlyos sérülésről, amely egész 2025-ös idényét beárnyékolta, és amelyről először a Barcelonában aratott győzelmét követően beszélt nyilvánosan. A Ferrari brit versenyzője most elmondta, hogy egy 2025 januárjában, a barcelonai versenypályán rendezett privát teszten elszenvedett baleset következtében nyaki porckorongsérülést szenvedett, mely hosszú heteken át jelentősen korlátozta mindennapjait és felkészülését.

Hamilton a Ferrari színeiben megszerzett első győzelme után, a Barcelona–Catalunya Nagydíjat követő sajtótájékoztatón utalt először arra, hogy az egész szezon során komoly fizikai problémákkal kellett megküzdenie. Most, az Osztrák Nagydíj előtti FIA-sajtótájékoztatón részletesebben is beszélt arról, milyen nehéz időszakon ment keresztül.

A brit rekorder elárulta, a baleset során nyaki porckorongsérülést szenvedett, amely idegnyomással járt együtt, és emiatt közel kilenc héten át jelentősen korlátozott volt a mozgása és az aktivitása.

„Ez magánügy, de tavaly nagyon erősen a falnak csapódtam egy teszt során, és kimozdult egy nyaki porckorongom, ami nyomta az ideget. Körülbelül 9 héten át alig tudtam bármit is csinálni. Minden nap jártam csontkovácshoz és gyógytornászhoz. Nem tudtam aludni. Fájdalomcsillapítókat szedtem, és injekciókat kellett kapnom” – mondta Hamilton.

Nagyon nehéz időszak volt ez számára

A hétszeres világbajnok hozzátette, hogy minden lehetséges kezelést megpróbált annak érdekében, hogy a lehető legjobb állapotban maradjon, miközben a világ leggyorsabb versenyautóit vezette. „Mindent megtettem, hogy megpróbáljam megoldani. Lényegében ezzel kellett együtt élnem, ami nem könnyű abban a pozícióban, amelyben az ember ül” – fogalmazott.

A történetről a spanyol SoyMotor számolt be Hamilton nyilatkozatai alapján, amiket az Osztrák Nagydíj előtti FIA-sajtótájékoztatón tett. A Ferrari versenyzője ugyanakkor hangsúlyozta, a sérülés immár a múlté, és ismét kiváló fizikai állapotban érzi magát. A barcelonai siker után különösen sokat jelentett számára az a támogatás, amelyet a rajongóktól kapott.

„Őrület volt látni, hogy az emberek 180 fokos fordulatot vettek, és megváltozott a véleményük ahhoz képest, amit korábban mondtak. Az igazság az, hogy erre nem igazán figyelek.”

Hamilton számára sokkal fontosabb volt az a szeretet és támogatás, amelyet a szurkolóktól kapott a győzelem után. „A legfontosabb számomra az, hogy lássam a rajongók szeretetét, és azt, hogy az emberek hogyan élték meg ezt velem együtt. Ez nagyon sokat jelentett nekem. Amikor hazaértem, hihetetlen videókat láttam a követőimtől, ezért órákon át osztottam meg mindazt, amit találtam. Nagyon megható volt” – mondta.

A Ferrari fejlesztéseiről is beszélt, és külön köszönetet mondott az olasz istálló munkatársainak az új erőforrás bevezetéséért. Hamilton szerint az új motor ugyan önmagában nem jelent teljes megoldást, de fontos előrelépést jelenthet a csapat számára a Mercedes elleni harcban.

„Ezen a hétvégén új motorral versenyzünk. Nem ez jelenti a teljes különbséget, de egy lépés előre. Ez egy előrelépés, és ezért nagyon-nagyon büszke és hálás vagyok. A Mercedes az a csapat, amelyet le kell győzni. Igazi csata áll előttünk, és mindannyiunk maximális erőfeszítésére szükség lesz ahhoz, hogy versenyezni tudjunk velük, de nem hiszem, hogy ez lehetetlen lenne” – zárta gondolatait Hamilton.

Hozzászólok