Itt állítsd be, hogy a motorsport hírei elsők között jelenjenek meg a keresőben.

Követett forrás beállítása
/2026. 06. 26. 19:02
Charles Leclerc egyáltalán nem biztos abban, hogy a Ferrari képes lesz megismételni a barcelonai győzelmét az Osztrák Nagydíjon.

Két héttel a Ferrari lenyűgöző barcelonai győzelme után komoly nehézségekkel küzd a csapat az Osztrák Nagydíjon. Lewis Hamilton és Charles Leclerc hiába reménykedett a jó folytatásban, a pénteki szabadedzések a tempó és a tapadás jelentős hiányára mutattak rá.

A tempót a Mercedes versenyzője, Kimi Antonelli diktálta, miközben Hamilton az ötödik, Leclerc pedig a nyolcadik helyen zárta a második gyakorlást. A brit pilóta lemaradása több mint hat tizedmásodperc volt az olasz versenyzőhöz képest, ráadásul a hosszú etapok alapján a Ferrari a Mercedes és a McLaren mögött ragadt a sorrendben.

Az első szabadedzésen Dino Beganovic vezette Leclerc autóját, így a monacóinak csak a délutáni tréning állt rendelkezésére a felkészüléshez.

„Nem vagyok túl bizakodó, de soha ne mondd, hogy soha. Barcelonában már pénteken láttunk olyan elemeket, amelyek arra utaltak, hogy van tartalék az autóban, most viszont az egész nap egy küzdelem volt. Egyszerűen hiányzik az általános tapadás, már az első körömtől kezdve mind a négy keréken csúszkáltam” – fogalmazott Leclerc.

„A barcelonai gumikezelés is nehéz volt, itt pedig más jellegű korlátokba ütközünk. A tényleges gumikopással nincs nagy baj, a nagyobb problémát az jelenti, hogy egyszerűen nincs meg a tempónk. Talán húsz kör után gyorsak leszünk, de ennyi idő túl sok, emiatt komoly munkát kell végeznünk az autón.”

Új motor, régi problémák

A Ferrari a hétvégén bevetette a frissített V6-os erőforrását, amely az idei fejlesztési keretük első lépcsőfoka. Fred Vasseur csapatfőnök szerint a 33 fokos levegő- és az 50 fokot is átlépő aszfalthőmérséklet, valamint a tengerszint feletti magasság is megnehezítette a dolgukat.

A szakember tréfásan megjegyezte, egyelőre a barcelonai gyengébb pénteket másolják, ám a helyzet most jóval aggasztóbb a spanyolországinál.

„Barcelonában a gumikopás sokkal nagyobb mértékű volt, ráadásul az határozta meg a teljesítményt a versenyen, ott legalább az időmérőn harcban voltunk a pole pozícióért. Akkor megvolt a tiszta potenciál, most viszont nagyon messze vagyunk ettől. Pénteken Spanyolországban sem ragyogtunk, ma este viszont sok rejtett tartalékot kell felszabadítanunk az autóból, holnap pedig meglátjuk, mire megyünk” – nyilatkozta a csapatfőnök.

„Az erőforrás átfutási ideje hatalmas, bizonyos alkatrészeknél hónapokig tartó késéssel kell számolni. A költségvetési plafon miatt nagyon kockázatos volt ennyire korán bevetni a kettes specifikációjú motort, ezért egyáltalán nem számítottunk nagy ugrásra ezen a hétvégén.”

Hozzászólok