A pénteki biztató tempó után kijózanító pofonként érte a McLarent az osztrák időmérő, amelyen mindkét pilóta jelentős hátrányt szedett össze a riválisokkal szemben. Lando Norris a hatodik, Oscar Piastri pedig a hetedik rajtkockát szerezte meg, a leintés után pedig mindkét versenyző kertelés nélkül beismerte a valóságot.
„Pontosan ott vagyunk, ahová tartozunk” – mondta a 2025-ös világbajnok.
A brit pilóta megjegyezte, maguk is jobb eredményben reménykedtek. A mezőny rendkívül szoros volt, így a hatodik helynél előrébb kerülni csak egy kivételes körrel lehetett volna, ám az autóból már nem lehetett többet kipréselni.
„Azt hiszem, mindenki többet várt, mi magunk is. Ha megnézzük, milyen közel voltak egymáshoz az idők, a köröm tulajdonképpen egész jól sikerült. Egy ilyen napon valami rendkívülire van szükség ahhoz, hogy nyerjünk néhány pozíciót, ez azonban ritkán jön össze.”
„Elégedettnek kell lennünk azzal, hogy ilyen közel vagyunk az élmezőnyhöz. Abban bíztunk, hogy a többiek hibáznak, ez viszont ma elmaradt” – fogalmazott Norris.
Nincs több a technikában
A Q1-ben és a Q2-ben a McLaren még tartotta a lépést az élmezőnnyel, a mindent eldöntő harmadik szakaszban azonban a Mercedes, a Ferrari, valamint a Red Bullban ülő négyszeres világbajnok Max Verstappen is elhúzott mellettük. Norris végül négy tizedes hátránnyal zárt a pole-pozíciós George Russell mögött, miközben csapattársa mindössze kilenc ezredmásodperccel maradt el tőle.
Ez a minimális különbség a két pilóta között egyértelműen megmutatta a wokingiak korlátait. Piastri utolsó próbálkozása nem volt teljesen hibátlan, az ausztrál túlzottan feszegette a határokat, emiatt azonban nem érezte úgy, hogy érdemben jobb rajthelyet szerezhetett volna.
„Lando és én gyakorlatilag minden egyes körben fél tizeden belül voltunk egymáshoz képest ezen a hétvégén. Amikor két versenyző ennyire közel autózik, az valószínűleg annak a jele, hogy nincs sok tartalék a kocsiban. Nem tudunk csak úgy a semmiből teljesítményt varázsolni” – értékelt az ausztrál.
A csapat egyébként egy kísérleti, forgó koncepciójú hátsó szárnnyal érkezett Spielbergbe, ám az elem végül nem gy működött, ahogyan szerették volna, így a garázst sem hagyták el vele.
Visszaszólás Alonsónak és reménykedés
A leintés után Norris egy teljesen más jellegű témával is szembesült, Fernando Alonso ugyanis a napokban megkérdőjelezte, miként tudnak az élcsapatok a költségvetési plafon ellenére is folyamatosan ekkora fejlesztéseket pályára vinni. A brit pilóta nem rejtette véka alá a véleményét a spanyol felvetésével kapcsolatban.
„A versenyzők túl sokat beszélnek. Nem könyvelők, így egyáltalán nem tudják, hogyan is működik ez az egész. Itt a hatékonyság a lényeg, vagyis az, hogyan érsz el fejlődést, miként használod ki a telet, illetve miként előzöd meg a többieket. Úgy gondolom, az embereknek nem kellene más csapatok dolgába ütniük az orrukat” – zárta rövidre a kérdést.
A nehézségek ellenére a narancssárgák nem írták le a vasárnapi esélyeiket. A magas hőmérséklet és az abroncsok kopása döntő tényező lehet, a barcelonai futamhoz hasonlóan a stratégia kulcsszerepet fog játszani. Norris tavaly megnyerte a spielbergi versenyt, így pontosan tudja, mi kell a sikerhez.
„Valószínűleg nagyon meleg lesz, a gumikezelés pedig legalább olyan meghatározó lesz, mint Barcelonában. Megfelelő stratégiával és hibátlan bokszkiállásokkal nagyon sok minden történhet. Ha minden lehetőséget megragadunk, a dobogó is elérhető” – vélekedett a brit.
Csapattársa mindehhez annyit fűzött hozzá, hogy az élmezőny tempója rendkívül szoros, így egyelőre csak kivárják, mit hoz a futam.
