Antonelli csalódottan értékelte az időmérőt, mert úgy érzi, sokkal előrébb is végezhetett volna. A fiatal olasz szerint egy félreértés döntően befolyásolta az eredményét, hiszen a pályán látott jelzést rosszul értelmezte, ezért idő előtt feladta a pole pozícióért vívott utolsó próbálkozását.
A Sky Sports F1-nek nyilatkozva a Mercedes pilótája azt mondta: „Nem tudom, miért, de azt hittem, hogy kettős sárga zászló van érvényben, ezért teljesen megszakítottam a körömet, és ezzel elszalasztottam az első rajtsort.”
Antonelli nem keresett kifogásokat, egyértelműen magára vállalta a felelősséget. „Nem lett volna szabad ezt tennem. Ez az én hibám volt.” A fiatal sztár szerint a köridők alapján komoly esélye volt arra, hogy csapattársa, George Russell közvetlen közelében végezzen.
„Nagyon szoros lett volna George-dzsal. Mindössze 1 tizedmásodperc volt közöttünk. Valószínűleg ő így is előttem maradt volna, de én is az első rajtsorból indulhattam volna, ezért különösen sajnálom.”
A Mercedes titánja ugyanakkor már a vasárnapi futamra is előretekintett, amely szerinte komoly kihívásokat tartogat a mezőny számára. „Megpróbáljuk a lehető legjobbat kihozni belőle. Biztosan nem lesz könnyű, különösen a gumik miatt. Még sok minden történhet. Nagy lesz a gumikopás, mi pedig megpróbáljuk a legtöbbet kihozni a versenyből.”
Az időmérő után elsősorban saját döntését bánja, mert meggyőződése, hogy az első rajtsor elérhető közelségben volt. Ennek ellenére bizakodva várja az Osztrák Nagydíjat, ahol a Mercedes célja az lesz, hogy jó versenytempóval és megfelelő gumikezeléssel javítson az időmérőn elért 4. rajthelyen.
