Itt állítsd be, hogy a motorsport.hu hírei elsők között jelenjenek meg a keresőben.

Követett forrás beállítása
/2026. 06. 27. 15:54
A 4. helyen zárta az Osztrák Nagydíj időmérőjét Kimi Antonelli, aki a leintés után elárulta, saját hibája miatt maradt le az első rajtsorról. A Mercedes fiatal versenyzője úgy vélte, kettős sárga zászlós jelzés van érvényben, ezért megszakította utolsó gyors körét, később azonban kiderült, hogy erre nem lett volna szükség.

Antonelli csalódottan értékelte az időmérőt, mert úgy érzi, sokkal előrébb is végezhetett volna. A fiatal olasz szerint egy félreértés döntően befolyásolta az eredményét, hiszen a pályán látott jelzést rosszul értelmezte, ezért idő előtt feladta a pole pozícióért vívott utolsó próbálkozását.

A Sky Sports F1-nek nyilatkozva a Mercedes pilótája azt mondta: „Nem tudom, miért, de azt hittem, hogy kettős sárga zászló van érvényben, ezért teljesen megszakítottam a körömet, és ezzel elszalasztottam az első rajtsort.”

Antonelli nem keresett kifogásokat, egyértelműen magára vállalta a felelősséget. „Nem lett volna szabad ezt tennem. Ez az én hibám volt.” A fiatal sztár szerint a köridők alapján komoly esélye volt arra, hogy csapattársa, George Russell közvetlen közelében végezzen.

„Nagyon szoros lett volna George-dzsal. Mindössze 1 tizedmásodperc volt közöttünk. Valószínűleg ő így is előttem maradt volna, de én is az első rajtsorból indulhattam volna, ezért különösen sajnálom.”

A Mercedes titánja ugyanakkor már a vasárnapi futamra is előretekintett, amely szerinte komoly kihívásokat tartogat a mezőny számára. „Megpróbáljuk a lehető legjobbat kihozni belőle. Biztosan nem lesz könnyű, különösen a gumik miatt. Még sok minden történhet. Nagy lesz a gumikopás, mi pedig megpróbáljuk a legtöbbet kihozni a versenyből.”

Az időmérő után elsősorban saját döntését bánja, mert meggyőződése, hogy az első rajtsor elérhető közelségben volt. Ennek ellenére bizakodva várja az Osztrák Nagydíjat, ahol a Mercedes célja az lesz, hogy jó versenytempóval és megfelelő gumikezeléssel javítson az időmérőn elért 4. rajthelyen.

Hozzászólok