Mély nyomot hagyott Liam Lawsonban az a támogatás, amelyet Max Verstappentől kapott a karrierje legnehezebb időszakában. Az új-zélandi pilótát a 2025-ös szezon elején léptették elő a Red Bull Racinghez Sergio Perez helyére, ám a Milton Keynes-ieknél mindössze két verseny után visszaültették őt a Racing Bullshoz, a helyét pedig Júki Cunoda vette át.
Lawson a High Performance podcast vendégeként beszélt a négyszeres világbajnokról, aki a hatalmas sikerei ellenére is teljesen két lábbal a földön járó, hiteles ember maradt. A negyedik vb-címét szerző holland pilóta már akkor is figyelt rá, amikor Lawson még csak tartalékversenyzőként dolgozott az istállónál.
„Különleges helyzetben van, ráadásul kiemelkedő eredményeket ért el. Nagyon könnyű lenne számára, ha másképp viselkedne, de ő nem ilyen.
„Nemcsak velem bánik így, hanem mindenkivel. Max egy olyan ember, aki egyszerűen csak versenyezni akar, emellett imád autókról és futamokról beszélgetni. Amikor megérkeztem a csapathoz, már tartalékosként is mindig vette a fáradságot, hogy köszönjön nekem és elismerje a jelenlétemet” – mesélte Lawson.
„Rendszeresen megkérdezte, hogy mennek a saját versenyeim. Emlékszem, akkoriban nagyon jólesett, hogy érdeklődik a dolgaim iránt, mert ezen a téren mindig nagyon őszinte volt” – utalt vissza a kezdetekre Lawson.
Az új-zélandi versenyző a 2025-ös Kínai Nagydíj utáni nehéz időszakban is számíthatott csapattársa segítségére.
„Amikor a Red Bullnál voltam, végig nagyon közel állt hozzám. Nem akarok túlságosan belemenni a részletekbe, de valójában nagyon sokat támogatott engem.
„Sokan álltak mellettem abban az időszakban, de vele is átbeszéltem a teljes helyzetet. Nagyon segítőkész volt, amit tényleg nagyra értékelek.
„Nem is annyira a kihívás izgatott, sokkal inkább az a lehetőség, hogy vele egy csapatban, ugyanolyan autóval versenyezhetek. Mindent meg akartam figyelni, amit csinál, hogy vezetési leckéket vehessek a Forma–1 legjobbjától” – tette hozzá az új-zélandi versenyző.
A döntéssel egyébként maga Verstappen sem értett egyet, amit a tavalyi szezon végén nyilvánosan is kijelentett. A holland klasszis szerint a Red Bull vezetősége elhamarkodottan határozott, amikor mindössze két hétvége után leírta Lawsont.
„Két futam túlságosan kevés ahhoz, hogy megítéljünk egy csapattársat. Nem értettem egyet azzal a döntéssel, mert az ilyen lépésekkel könnyen tönkretehetik valakinek a lehetőségeit egy élcsapatnál” – fogalmazott Verstappen.
„Liam ennek ellenére nagyon jól talpra állt. Könnyen feladhatta volna, elveszíthette volna a motivációját, ő viszont harcolt. Két verseny egyszerűen túl kevés egy ilyen horderejű döntés meghozatalához” – dicsérte meg egykori csapattársát a holland versenyző.
