Liam Lawson szerint még rendkívül korai lenne pilótamozgásokról és esetleges átigazolásokról beszélni, így nem kívánt foglalkozni a jövőjét firtató pletykákkal. Az Osztrák Nagydíj helyszínén már napok óta tartja magát a pletyka, miszerint a szezon végén az egyik versenyző távozik a faenzaiaktól.
Lawson azonban igyekezett hűteni a kedélyeket, miközben hangsúlyozta, hogy kifejezetten elégedett a jelenlegi helyzetével. A csapaton belüli hangulatot is kiválónak nevezte, ami szerinte nagyban segíti a közös munkát.
„Még túl korai lenne megkezdeni az ilyen beszélgetéseket és az átigazolásokat vitatni. Őszintén szólva most mindennel elégedett vagyok, a csapatban pedig mindenkinek jó a hangulata” – mondta a versenyző.
A pilóta számára a mostani szezon eddig pozitívan alakul, ráadásul saját elmondása szerint rendkívül élvezi is a versenyzést. Tisztában van vele, hogy a jelenlegi versenyautók kiismerése komoly tanulási folyamat, de ezt a feladatot minden hétvégén lépésről lépésre oldják meg.
„Ezekkel az autókkal rengeteg dolgot kell még megtanulni, mi pedig pontosan ezt tesszük minden egyes versenyhétvégén. Egészen jó a tempónk, ezt szeretnénk a folytatásban is fenntartani.”
„A tapasztalattal az ember erősebbé és jobbá válik. A Forma–1-es bemutatkozásom egyáltalán nem volt egyszerű, rengeteg nehézséggel kellett szembenéznem, de most, egy teljes szezon után már sokkal kényelmesebben érzem magam. Az elmúlt tizenkét hónapban rengeteg tapasztalatot szereztem, jelenleg pedig minden a megfelelő mederben zajlik” – fogalmazott Lawson.
