Itt állítsd be, hogy a motorsport.hu hírei elsők között jelenjenek meg a keresőben.

Követett forrás beállítása
/2026. 06. 28. 18:40
Az első sorból rajtolt, mégis csak nyolcadik lett Spielbergben.

Az Osztrák Nagydíj után Charles Leclerc azt mondta, nem lehet mindent a Ferrari motorjára fogni, mert egyszerűen nem volt elég tempója, és ezt részben saját magán is számon kéri.

A monacói a spielbergi versenyt még az első sorból kezdhette, vasárnapra viszont teljesen eltűnt a szombati egykörös sebesség, a futam végén pedig csak a nyolcadik helyen ért célba. Leclerc versenyét a tempóhiány, a magas gumikopás, valamint az a helyzet határozta meg, hogy szinte senkivel szemben nem tudott érdemben védekezni.

A Ferrari erős várakozásokkal érkezett Ausztriába, miután Lewis Hamilton megnyerte a barcelonai futamot, a csapat pedig azt remélte, hogy az utóbbi hetek fejlesztései valódi előrelépést igazolnak az SF-26-tal.

Leclerc szerint a gondok egyik látványos eleme továbbra is az erőforrás, csakhogy a vasárnapi kép ennél összetettebb volt. „A motorral iszonyatosan szenvedünk. Minden csatában, amit a Red Bullokkal és a Mercedes-motoros autókkal vívtam, nagyon kevés esélyem volt” – mondta.

Leclerc ugyanakkor nem akarta, hogy a magyarázat kizárólag a motor köré épüljön, szerinte saját magával is el kell számolnia.

„A gond nem csak a motor. Ma nem volt tempónk, főleg az én oldalamon. Nem is érzem úgy, hogy jobban szenvedtünk volna, mint Barcelonában. Én is nehezebben boldogulok, és ilyenkor csak le kell hajtanom a fejem, dolgozni tovább, és megpróbálni megtalálni ennek az autónak a kulcsát, mert ma is szenvedtem.”

Szombaton még működött, vasárnapra szétesett

A monacói szerint a kvalifikáció és a verseny közti különbség összefügg a Ferrari kényes egyensúlyával, ami egy körön még összeállhat, futamtávon viszont nagyon könnyen elcsúszik.

„Tegnap egy olyan irányt követtünk, ami tavaly működött nekem, de ez az autó más. A hátulja sosem ott van, ahol szeretném, sokat csúszik, ettől túlmelegíti a hátsó gumikat. Így nagyon nehéz megtartani a tempót” – magyarázta.

Még mindig nem látják a valódi szintet

Leclerc arról is beszélt, hogy a Ferrari továbbra sem érti, miért változik ennyire a teljesítmény pályáról pályára. Barcelonában egy héttel korábban a csapat a vasárnapi versenytempó alapján kifejezetten erősnek tűnt, Ausztriában viszont újra messze került a győzelemért zajló harctól.

„Nagyon nehéz megérteni, mi a valódi szintünk. Barcelonában vasárnap valószínűleg az egyik legerősebb autó voltunk, és a fejlesztések működtek. Szerintem ezek az autók elképesztően érzékenyek a beállításokra, és ha nem találod el a megfelelő tartományt, nagyon nagy árat fizetsz. Ma erre egy nagyon egyértelmű példát kaptunk” – fogalmazott Leclerc.

Hozzászólok
(1)