Itt állítsd be, hogy a motorsport.hu hírei elsők között jelenjenek meg a keresőben.

Követett forrás beállítása
/2026. 06. 28. 17:15
Lewis Hamilton csalódottan, ugyanakkor reálisan értékelte a Ferrari teljesítményét az Osztrák Nagydíj után.

A hétszeres világbajnok szerint a rendkívül meleg körülmények között az autó egyik gumikeverékkel sem működött megfelelően, ezért a csapat nem tudta felvenni a versenyt az élmezőnnyel. A brit ugyanakkor megköszönte csapata munkáját, és már a következő fejlesztési csomagban bízik.

Hamilton elmondta, hogy a spielbergi futam az idei szezon egyik legnehezebb versenye volt számára. A magas hőmérséklet komoly kihívást jelentett, miközben az autó tapadása folyamatosan romlott, ami jelentősen megnehezítette a versenyzését.

„Az autó ma egyik gumikeverékkel sem működött igazán jól. Nagyon-nagyon nehéz verseny volt, rendkívül kemény futam, ráadásul óriási hőségben.” Hamilton azt is elismerte, hogy a rajtja sem sikerült jól. „A rajtom nem volt túl jó, rosszul jöttem el. Az első néhány körben még támadtam, és nem is tűnt rossznak a helyzet, aztán egyszerűen elfogyott a hátsó tapadás.”

Szerinte ezt követően már nem volt esélyük arra, hogy tartósan felvegyék a harcot riválisaikkal. „Tapadás szempontjából egyszerűen nem tudtuk tartani a lépést a többiekkel. Ugyanakkor hálás vagyok a megszerzett pontokért. A csapat nagyszerű munkát végzett a stratégiával és a kerékcserékkel. Nem ezt az eredményt szerettük volna, de legalább szereztünk pontokat.”

Hamilton a Ferrari fejlesztési terveiről is beszélt, és egyértelművé tette, hogy a csapatnak további előrelépésre lesz szüksége ahhoz, hogy közelebb kerüljön az élmezőnyhöz. Mindeközben Charles Leclerc nagyon dühös volt.

„Nagyon keményen kell dolgoznunk azon, hogy mielőbb megérkezzen a következő teljesítménynövelő fejlesztés. Erre azonban még várni kell egy ideig.” A Ferrari versenyzője bizakodva tekint a következő versenyhétvégére is, amelyet hazai közönség előtt rendeznek. „Remélhetőleg Silverstone-ban már jobb helyzetben lesz az autónk.” 

Hozzászólok