Itt állítsd be, hogy a motorsport.hu hírei elsők között jelenjenek meg a keresőben.

Követett forrás beállítása
/2026. 06. 27. 17:37
Lando Norris szerint a McLaren kihozta a legtöbbet az autóból az Osztrák Nagydíj időmérőjén, még akkor is, ha a hatodik rajthely nem felel meg a csapat eredeti céljainak. A brit úgy érzi, jelenleg reálisan ezen a szinten állnak, ugyanakkor hangsúlyozta, hogy a vasárnapi verseny még számos fordulatot tartogathat.

A McLaren versenyzője a kvalifikáció után elismerte, hogy a 6. hely nem az az eredmény, amelyet a csapat elvárt magától, de úgy véli, a rendelkezésre álló csomagból sikerült kihozni a maximumot. Norris szerint a saját körei jól sikerültek, ezért nem maradt benne különösebb hiányérzet.

„Jó időmérőnk volt. A 6. és 7. hely nem az, ahol lenni szeretnénk, de úgy éreztem, hogy a köreink jól sikerültek, és reálisan most ezen a szinten állunk.” A világbajnok azt is kiemelte, hogy az autó teljesítményét sikerült maximálisan kihasználni, ezért ebből a szempontból elégedetten zárta a szombati napot. „Ma nagyon sokat kihoztunk az autóból.” - fogalmazott a drámai időmérőt követően.

A McLaren megbízhatóságával kapcsolatban Norris egyértelműen cáfolta, hogy bármilyen aggodalomra lenne okuk. Ugyanakkor azt is elismerte, hogy a jelenlegi erőviszonyok alapján az előttük végző riválisok gyorsabbnak tűnnek.

– „Semmilyen aggályunk nincs a megbízhatósággal kapcsolatban. Úgy érezzük, hogy ott vagyunk a közelükben, de tudjuk, hogy nem vagyunk olyan gyorsak, mint az előttünk lévő autók. Barcelonában sem voltunk náluk gyorsabbak, de ott én jobban vezettem.”

Norris ugyanakkor nem írja le a vasárnapi versenyt, mert szerinte az Osztrák Nagydíj számos váratlan helyzetet hozhat, amelyek teljesen átírhatják az erőviszonyokat. „Hosszú verseny lesz, és sok minden történhet.” - idézi a Sky Sports F1.

Hozzászólok