Itt állítsd be, hogy a motorsport hírei elsők között jelenjenek meg a keresőben.

Követett forrás beállítása
/2025. 07. 05. 16:34
A McLaren pilótája harmadik helyről vág neki a silverstone-i futamnak és izgalmas versenyt jósol.

A Brit Nagydíj időmérő edzését követően a hazai közönség kedvence, Lando Norris elégedetten nyilatkozott a szombati teljesítményéről, bár természetesen szívesen látta volna magát az első rajtkockában. A wokingi istálló versenyzője szerint a harmadik pozíció is remek eredménynek számít, különösen annak fényében, hogy a királykategória élmezőnye rendkívül kiegyenlített képet mutat a hétvégén.

„Összességében jó időmérőt zártunk, és egyáltalán nem vagyok csalódott a harmadik helyezés miatt, noha kétségtelenül örültem volna, ha sikerül megszereznem a rajtelsőséget," – kezdte értékelését a McLaren brit pilótája, aki szerint Max Verstappen kiemelkedő teljesítményt nyújtott, amellyel szemben ők egyszerűen nem rendelkeztek elegendő tempóval.

A mindössze néhány századmásodperc különbség jól mutatja a mezőny kiegyenlítettségét a legendás silverstone-i aszfaltcsíkon, ahol Norris saját bevallása szerint ő maga is követett el kisebb hibákat a gyorskörein. „Ezen a pályán mindig különleges élmény az időmérő edzés, így összességében elégedett vagyok a mai nappal, még ha tudom is, hogy néhány tizedmásodperc itt-ott jelenthette volna a különbséget győzelem és vereség között," – fogalmazott a brit versenyző.

A kvalifikáció után adott interjújában Norris már előre tekintett a vasárnapi futamra, amelytől rendkívül izgalmas küzdelmet vár. „Úgy gondolom, hogy holnap remek versenyben lesz részünk, hiszen valószínűleg komoly csata alakul ki az első három között, sőt talán Lewis, Charles és George is beleszólhat a küzdelembe," – utalt a brit pilóta a Mercedes és a Ferrari versenyzőire. „Várakozással tekintek a vasárnapi megmérettetés elé, minden bizonnyal izgalmas futam vár ránk," – zárta gondolatait.

Mint ismert, a Brit Nagydíj rajtelsőségét a Red Bull Racing versenyzője, Max Verstappen szerezte meg, míg a második helyről Norris csapattársa, Oscar Piastri vághat neki a silverstone-i futamnak.

Hozzászólok