Itt állítsd be, hogy a motorsport hírei elsők között jelenjenek meg a keresőben.

Követett forrás beállítása
/2026. 06. 26. 12:18
A McLaren világbajnok pilótája elismerte, hogy csapata jelentős késésben van a fejlesztések terén a riválisokhoz képest.

Komoly lépéshátrányba került a McLaren a világbajnoki harcban, miután a fejlesztéseik nem a tervezett ütemben érkeznek. A wokingiak pilótája az Osztrák Nagydíj előtt nyíltan beszélt arról, hogy a csapat lemaradása jelentős a riválisokhoz képest.

A brit versenyző pénteken egy kísérleti hátsó szárnyat tesztel majd a szabadedzésen. Ez az elem ugyan a hétvégi futamon még nem kerül fel az autóra, jól mutatja az istálló igyekezetét a hátrány ledolgozására.

„Bár már három hónappal ezelőtt megkaptuk volna ezt az elemet. Éppen ezért mondom azt, hogy nagyjából negyedéves lemaradásban vagyunk a fejlesztésekkel, a mostani teszt is ennek a folyamatnak a része. Ez egyelőre csak kísérlet, ám remélem, hogy néhány versenyen belül élesben is bevethetjük majd” – nyilatkozta Norris.

A brit versenyző elmondása szerint a mérnökök mindent megtesznek a probléma megoldásáért, egy ilyen összetett áramlástani koncepció megértése, valamint finomhangolása azonban hosszú időt vesz igénybe, így azonnali javulásra nem lehet számítani.

A Mercedes és a Ferrari formajavulása miatt a McLarennél át kellett értékelni az idei célokat. A Motorsport.com beszámolója szerint Norris már korán beletörődött abba, hogy a győzelmekért való harc egyelőre nem reális forgatókönyv a számukra.

„Ezt már a szezon elején elfogadtam. Természetesen szeretnék több versenyt nyerni, de tisztában voltunk vele, hogy ez rövid távon nem fog megtörténni. Jelenleg a győzelem azt jelenti számunkra, ha az adott napon kihozzuk a maximumot a lehetőségeinkből.”

„A barcelonai harmadik helyezésünk felért egy első hellyel. Kiválóan vezettem, a csapat is hibátlanul dolgozott, így az ilyen eredményeket kell megbecsülnünk mindaddig, amíg nem kapunk egy győzelemre alkalmas autót” – magyarázta a brit pilóta.

A hétvégi ausztriai helyszín, a Red Bull Ring papíron kedvezhet a McLarennek, hiszen a pálya karakterisztikája korábban feküdt az autónak. A lassú kanyarokban azonban továbbra is küszködik az MCL40, így a csapaton belül óvatosan kezelik a várakozásokat.

Eközben a maranellóiak már a szezonkezdet óta stabilan harcban vannak az élmezőnyben, Norris szerint pedig Lewis Hamilton barcelonai sikere sem változtat ezen a képen. A brit pilóta úgy véli, a Ferrari legnagyobb gyengesége továbbra is a belsőégésű motor.

„Ha sikerül előrelépniük az erőforrás terén, könnyen a legfőbb esélyessé válhatnak. Már most is bajnokaspiránsok, ez nem most dőlt el, hiszen az egész szezonban ott voltak a legjobbak között” – mutatott rá Norris a riválisok erejére.

Hozzászólok