A Red Bull nem azt várja az ausztriai fejlesztési csomagtól, hogy egyetlen hétvége alatt eltüntesse az összes hátrányát. Laurent Mekies szerint a cél jóval reálisabb, de így is sokatmondó. A csapat azt akarja látni, hogy tovább tudja felezni a lemaradását.
A Red Bull a szezon elején Mekies szerint több mint egy másodpercre volt a közvetlen riválisoktól. Miami környékén sikerült jelentősen csökkenteni ezt a különbséget, az osztrák csomagtól pedig azt várják, hogy újabb lépést hozzon.
Egy másodpercről indultak
„Nagyon messziről indultunk. Miamiban megtettük azt a lépést, amely nagyjából négy-öt tizedes sávba hozott minket. Ez bizonyos pályákon elég ahhoz, hogy dobogóért harcoljunk, más helyszíneken viszont nem” – mondta Mekies.
A csapatfőnök szerint ez önmagában nem elég a Red Bullnak, ugyanis a cél nem az, hogy néha esély legyen egy dobogóra, hanem az, hogy az autó újra folyamatosan az élmezőnyben legyen.
„Tudjuk, hogy további lépésekre van szükségünk. Ez a hétvége fontos állomás, hogy sokkal közelebb kerüljünk, és jobb pozíciókért harcoljunk.”
Két-három tized lenne a jó jel
Mekies később pontosabb mércét is adott arra, mit tekintene sikernek. Szerinte ha a Red Bull a mostani frissítéssel két-három tizedre kerülne az élmezőnytől, az azt mutatná, hogy a fejlesztési út működik.
Ez nemcsak az Osztrák Nagydíj miatt fontos, a Red Bullnak ugyanis a szezon második felére és Verstappen hosszabb távú bizalmára is bizonyítania kell, hogy képes folyamatosan közeledni.
„Ha valahol két-három tizeden belül lennénk, legfeljebb három tizedre, az jó jel lenne. Azt mutatná, hogy tovább haladunk. Nem gondoltuk, hogy fél másodpercről nullára juthatunk egyetlen csomaggal, erre szerintem senki sem képes.”
