Itt állítsd be, hogy a motorsport.hu hírei elsők között jelenjenek meg a keresőben.

Követett forrás beállítása
/2026. 06. 28. 05:34
A Red Bull a szezon eleji nagy hátrány után újabb lépéssel kerülne közelebb az élmezőnyhöz.

A Red Bull nem azt várja az ausztriai fejlesztési csomagtól, hogy egyetlen hétvége alatt eltüntesse az összes hátrányát. Laurent Mekies szerint a cél jóval reálisabb, de így is sokatmondó. A csapat azt akarja látni, hogy tovább tudja felezni a lemaradását.

A Red Bull a szezon elején Mekies szerint több mint egy másodpercre volt a közvetlen riválisoktól. Miami környékén sikerült jelentősen csökkenteni ezt a különbséget, az osztrák csomagtól pedig azt várják, hogy újabb lépést hozzon.

Egy másodpercről indultak

„Nagyon messziről indultunk. Miamiban megtettük azt a lépést, amely nagyjából négy-öt tizedes sávba hozott minket. Ez bizonyos pályákon elég ahhoz, hogy dobogóért harcoljunk, más helyszíneken viszont nem” – mondta Mekies.

A csapatfőnök szerint ez önmagában nem elég a Red Bullnak, ugyanis a cél nem az, hogy néha esély legyen egy dobogóra, hanem az, hogy az autó újra folyamatosan az élmezőnyben legyen.

„Tudjuk, hogy további lépésekre van szükségünk. Ez a hétvége fontos állomás, hogy sokkal közelebb kerüljünk, és jobb pozíciókért harcoljunk.”

Két-három tized lenne a jó jel

Mekies később pontosabb mércét is adott arra, mit tekintene sikernek. Szerinte ha a Red Bull a mostani frissítéssel két-három tizedre kerülne az élmezőnytől, az azt mutatná, hogy a fejlesztési út működik.

Ez nemcsak az Osztrák Nagydíj miatt fontos, a Red Bullnak ugyanis a szezon második felére és Verstappen hosszabb távú bizalmára is bizonyítania kell, hogy képes folyamatosan közeledni.

„Ha valahol két-három tizeden belül lennénk, legfeljebb három tizedre, az jó jel lenne. Azt mutatná, hogy tovább haladunk. Nem gondoltuk, hogy fél másodpercről nullára juthatunk egyetlen csomaggal, erre szerintem senki sem képes.”

Hozzászólok