Itt állítsd be, hogy a motorsport hírei elsők között jelenjenek meg a keresőben.

Követett forrás beállítása
/2026. 06. 25. 07:25
Marc Surer szerint a Mercedesnek mindenképpen le kellene igazolnia Max Verstappent, még ha ez belső feszültséget is szül.

Max Verstappen megszerzése lehet a kulcs a Mercedes jövőbeli sikereihez, még akkor is, ha a csapatvezetés jelenleg elégedett a pilótapárosával. Marc Surer korábbi Forma–1-es versenyző szerint a brackley-ieknek nem szabad kihagyniuk a lehetőséget, ha a holland pilóta elérhetővé válik a piacon.

Surer úgy véli, a négyszeres világbajnok megszerzése elsősorban stratégiai lépés lenne a riválisok gyengítésére. Egy ilyen kaliberű ellenféllel szemben ugyanis rendkívül nehéz felvenni a harcot a versenypályán.

„A legrosszabb dolog, ami történhet veled, ha Verstappen ellen kell versenyezned. Éppen ezért meg kell őt vásárolni, egyszerűen azért, hogy ne a riválisoknál vezessen. Ez a múltban is így volt” – fejtette ki a svájci szakértő.

A szakértő elismerte, hogy két élversenyző foglalkoztatása komoly belső feszültséget okozhat egy csapaton belül, véleménye szerint azonban ez a probléma még mindig sokkal könnyebben kezelhető, mint a holland elleni küzdelem a pályán.

Verstappen jelenlegi megállapodása 2028 végéig szól a Red Bullnál, ám a szerződésében szereplő kilépési záradékok miatt korábban is távozhat.

Miközben a Milton Keynes-iek jelenleg csak a negyedik helyen állnak a konstruktőri bajnokságban, a Mercedes magabiztosan vezeti a tabellát, miután az első hét futamból hatot megnyert. Surer szerint nehéz elképzelni, hogy Verstappen a jelenlegi helyzetben hosszú távon a Red Bullnál marad, ha lehetősége nyílik a leggyorsabb autóba ülni.

Verstappen érkezése esetén George Russellnek kellene átadnia a helyét, a bajnokságot vezető Kimi Antonelli pozíciója ugyanis megingathatatlannak tűnik, az olasz pilóta kiváló teljesítményével már bizonyította a rátermettségét.

A Red Bullnak tehát gyorsan megoldást kell találnia a problémáira, ha meg akarja tartani a sztárját. Verstappen menedzsere, Raymond Vermeulen a Sport Bildnek adott nyilatkozatában tisztázta a helyzetet.

„Szeretnénk továbbvinni a közös utat a Red Bull-lal, az a célunk, hogy Max innen vonuljon vissza. Ehhez természetesen arra van szükség, hogy biztosítsuk a győzelem lehetőségét” – nyilatkozta a menedzser.

Hozzászólok
(1)