Itt állítsd be, hogy a motorsport hírei elsők között jelenjenek meg a keresőben.

Követett forrás beállítása
/2026. 06. 26. 12:40
A Mercedes kettős elsőségével és a riválisok technikai problémáival indult az Osztrák Nagydíj hétvégéje a spielbergi aszfaltcsíkon.

Kimi Antonelli és George Russell bizonyult a leggyorsabbnak az Osztrák Nagydíj első szabadedzésén, miközben a Red Bull és a McLaren számára is nehézkesen indult a hétvége. A spielbergi aszfaltcsíkra a Ferrari és a hazai pályán versenyző Red Bull is számos fejlesztéssel érkezett, az élmezőny autóinak pályára lépését azonban komoly technikai gondok hátráltatták.

A bokszutca megnyitását követően a mezőny nagy része azonnal megkezdte a munkát. Max Verstappen autója egy kuplungprobléma miatt sokáig a garázsban ragadt, így a négyszeres világbajnokot vissza kellett tolni a szerelőkhöz. A másik autót vezető Isack Hadjar helyzete sem volt jobb, az ő gépe ugyanis hajtás hiányában el sem tudott indulni.

A wokingiak garázsában szintén feszült volt a hangulat a gyakorlás első felében. Lando Norris hidraulikai problémákkal küzdött, ezért sokáig csak a bokszutcából figyelte az eseményeket. Oscar Piastri legalább kigurulhatott a pályára, a fékpedál működése miatt azonban folyamatosan elégedetlenkedett.

"A fékpedál útja nagyon hosszú és következetlen" – panaszkodott Piastri a pályára lépését követően. Később úgy fogalmazott, kész lottó megjósolni, hogy a fék egyáltalán megfelelően fog-e fogni a kanyarok előtt.

A pilóták dolgát a rendkívüli európai kánikula is nehezítette a hétvége nyitányán. A hőségriadó miatt a csapatok kivételesen nagyobb minimális súllyal futtathatják az autókat, ezáltal a versenyzők hűtőmellényeket viselhetnek vezetés közben.

A Mercedes diktálta a tempót

A tréning féltávjához közeledve Antonelli és Russell állt az élre, megerősítve a Mercedes jelenlegi jó formáját. A bajnokságot vezető olasz pilóta magabiztosan futotta a köröket, miközben a megjavított Red Bull is végre megjelent a pályán.

Verstappen a mezőnyből elsőként tette fel a lágy abroncsokat, amivel rögtön fel is zárkózott a Mercedes párosa mögé. A holland klasszis a javuló tempó ellenére sem volt maradéktalanul elégedett, a rádión folyamatos rázkódásra panaszkodott az autóban.

A gyakorlás hajrájában Sergio Perez szolgáltatta a drámát a Cadillackel. A mexikói versenyző előbb azt jelentette, hogy meglazult egy karosszériaelem az autóján, majd tizenöt perccel a leintés előtt a négyes kanyarban a gyújtást is elveszítette. Ezt a hibát még sikerült megoldania, így újra tudta indítani a motort.

Másfél perccel az FP1 vége előtt Perez autója végül végleg megállt a pálya szélén. A versenyirányítás a mentés idejére piros zászlóval megszakította a körözést. Mivel az óra már túlságosan kevés időt mutatott, a tréninget nem indították újra, így Antonelli elsősége már nem forgott veszélyben.

A Mercedes olasz versenyzője mögött csapattársa, George Russell végzett, majd Oscar Piastri és Max Verstappen következett.

Az FP1 teljes végeredményét itt találjátok.

Hozzászólok
(8)