Itt állítsd be, hogy a motorsport hírei elsők között jelenjenek meg a keresőben.

Követett forrás beállítása
/2026. 05. 03. 17:58
A boxutca kijáratánál elkövetett szabálytalanság miatt vizsgálják a hollandot, akinek a Miami Nagydíj után kell felelnie.

Max Verstappen számára egyáltalán nem alakult zökkenőmentesen a Miami Nagydíj, sőt, a leintést követően is izgulnia kell a felügyelők határozata miatt. A versenybírók ugyanis a futam utánra halasztották annak az esetnek a kivizsgálását, amikor a holland a biztonsági autós fázis alatt átlépte a fehér vonalat a boxutca kijáratánál.

Általában az ilyen jellegű szabálysértések azonnali és egyértelmű büntetést vonnak maguk után, így némiképp meglepő a gyors ítélethirdetés elmaradása. Az FIA hivatalnokai ehelyett úgy határoztak, hogy az ötvenhét körös futam lezárulta után, a rendelkezésre álló adatok alaposabb kiértékelésével döntenek a lehetséges szankciókról.

Peches kezdés és káosz a pályán

A négyszeres világbajnok eleve nehéz helyzetből várta a folytatást, hiszen már a nyitókörben megpördült az élen zajló csata hevében, amivel jelentős pozíciókat veszített. Később egy biztonsági autós megszakítás kínált számára taktikai lehetőséget a felzárkózásra, amelyet Isack Hadjar balesete, valamint Liam Lawson és Pierre Gasly ütközése idézett elő a floridai aszfaltcsíkon.

Hozzászólok
(2)