A túl sok gondolkodás megbéníthatja a versenyzőket, ezért a Mercedesnél egyszerű utasítást adtak George Russellnek az Osztrák Nagydíj hajrájában. A brit pilóta mögött ugyanis szorosan ott lihegett Max Verstappen és csapattársa, Andrea Kimi Antonelli is, a brackley-iek mégis arra kérték az éllovast, hogy ne a taktikázással foglalkozzon.
Russell végül szűk két másodperces előnnyel húzta be a győzelmet Spielbergben, amivel megszerezte az idei második sikerét. A szezonnyitó ausztráliai diadal óta hosszabb nyeretlenségi sorozatot felmutató pilóta teljesítményével a csapatfőnök is rendkívül elégedett volt.
„Nagyon jó volt. A Q3-tól kezdve egészen mostanáig tökéletes végrehajtást láthattunk tőle. Gyors volt, jól bánt az abroncsokkal, megőrizte a hidegvérét, én pedig igazán boldog vagyok miatta” – értékelte a látottakat Toto Wolff a Sky Sports F1 adásában.
Bár a hétvége elején a brit elmaradt csapattársa tempójától, a versenyre sikerült összeraknia a köreit. Wolff úgy véli, Russellnek néha egyszerűen csak el kell engednie a felesleges belső nyomást a jobb eredmények érdekében.
„Tudja magáról, hogy képes gyorsan vezetni. Néha csak össze kell adni az egyet meg az egyet, és talán kevésbé kellene szigorúnak lennie önmagával szemben. Egyszerűen csak vezetnie kell. Sohasem tesz jót, ha a versenyzők túl sokat agyalnak.”
„Kiválóan tudnak vezetni, a gondolkodást pedig bízzák inkább a garázsban ülő szakemberekre” – tette hozzá az osztrák szakember.
A futam utolsó köreiben a négyszeres világbajnok Verstappen mindent elkövetett, hogy elkapja az élen álló Mercedest, ám végül meg kellett elégednie a második hellyel. Wolff elárulta, hogy a feszült helyzet ellenére sem akarták túlkomplikálni a dolgokat a bokszutcából.
„Szerintem ebben a helyzetben is az volt a kifizetődő, hogy nem gondolkodtuk túl a dolgokat. Azt mondtuk neki, hogy a leggyorsabb verseny a legjobb verseny. Ne spóroljon semmivel, csak arra figyeljen, hogy ne tegye tönkre a hátsó gumikat.”
„Ezt úgy értük el, hogy az autó elejét terheltük. Pontosan ezt csinálta, nem agyalt túl sokat a stratégián vagy a mögötte lévő különbségen, csak nyomta a gázt, és kihozta a maximumot a kocsiból” – magyarázta a Mercedes csapatfőnöke.
