Itt állítsd be, hogy a motorsport hírei elsők között jelenjenek meg a keresőben.

Követett forrás beállítása
/2026. 06. 24. 14:46
Ralf Schumacher szerint a csapat egyik legrégebbi és legfontosabb mérnöke lehet a következő távozó.

Paul Monaghan, a Red Bull vezető mérnöke lehet a következő kulcsember, aki elhagyja a csapatot. Erről a korábbi Forma–1-es pilóta, Ralf Schumacher beszélt, aki szerint a szakember távozása tovább gyengítheti az istállót.

A Milton Keynes-iek az elmúlt években már több meghatározó szakembert is elveszítettek, hiszen Christian Horner, Adrian Newey, Jonathan Wheatley és Helmut Marko is távozott a csapattól. Ezt a folyamatot erősíti az is, hogy Max Verstappen állandó versenymérnöke, Gianpiero Lambiase a tervek szerint 2028-ban csatlakozik a McLarenhez. A lépés még inkább megbontja azt a sikeres struktúrát, amely a 2020-as évek elején bajnoki címekhez segítette az istállót.

Schumacher a Backstage Boxengasse podcast adásában osztotta meg az értesüléseit Monaghan lehetséges távozásáról. A korábbi versenyző elismerte, hogy nem lát rá teljesen a belső folyamatokra, de a pletykák egyértelműen erről szólnak.

„Ami leginkább feltűnt nekem, az az volt, hogy határozottan felszólalt, ám nem Max Verstappen ellenében. Inkább egyfajta ellenpólust képviselt a holland bírálataival szemben, amikor kijelentette, hogy jól ismerik már a versenyzőt, a helyzet pedig valójában nem annyira vészes, csak a megfelelő kontextusba kell helyezni az eseményeket” – fejtette ki Schumacher.

A szakértő szerint ez volt az első alkalom, hogy a csapat egyik hivatalos képviselője ilyen mértékben nyíltan ellent mert mondani a pilótának. Monaghan szinte a kezdetek óta tagja a Red Bullnak, így Sebastian Vettel és Verstappen sikereiben is kulcsszerepet vállalt.

A jelenlegi szabályozási ciklus kezdetén a Red Bull formája visszaesett, így Verstappen jövője is bizonytalanná vált a csapatnál. Schumacher elmélete szerint a helyzet sokkal stabilabb lenne, ha Helmut Marko még mindig aktív szerepet vállalna a garázsban.

„Ez a helyzet leginkább azt mutatja meg, ki az, aki hiányzik a rendszerből, én pedig nem tudom elégszer elismételni, hogy ő Dr. Helmut Marko. Korábban ő töltötte be ezt a szerepet, hiszen szilárdan állt a csapat és a versenyzők mögött is. Határozott korlátokat jelölt ki, tiszta információkat adott, és irányt mutatott, ami végül hatalmas különbséget jelentett” – magyarázta Schumacher.

A német expilóta szerint pontosan ez a fajta vezetés hiányzik most a csapatból. Marko ráadásul rengeteg ügyet elintézett a háttérben, problémákat oldott meg, megtalálta a megfelelő embereket a kulcspozíciókra, és biztosította a zökkenőmentes működést.

Ez a biztos háttér mára eltűnt, ráadásul Dietrich Mateschitz halála óta egy teljesen új vállalati struktúra alakult ki a cégnél.

Hozzászólok