Itt állítsd be, hogy a motorsport.hu hírei elsők között jelenjenek meg a keresőben.

Követett forrás beállítása
/2026. 06. 28. 19:53
Max Verstappen reagált azokra a pletykákra, amelyek szerint hamarosan csapatot válthat a Forma–1-ben.

Max Verstappen az Osztrák Nagydíj helyszínén reagált azokra a sajtóértesülésekre, amelyek szerint a McLarennél köthet ki a közeljövőben. A holland pilóta jövője már csaknem másfél éve folyamatos beszédtéma a bokszutcában.

A Red Bull 2025-ös teljesítményének visszaesése miatt korábban úgy tűnt, hogy a négyszeres világbajnok akár a Mercedeshez is igazolhat, mára azonban bezárulni látszanak a kapuk a német márkánál. George Russell nemrég kijelentette, hogy 2027-ben is egészen biztosan náluk versenyez majd, Toto Wolff csapatfőnök pedig szintén megerősítette, hogy nem tervez változtatni a jelenlegi felálláson.

Ezzel a McLaren maradt az egyetlen komoly alternatíva Verstappen számára, még akkor is, ha Lando Norris és Oscar Piastri helye is biztosnak tűnik. A sajtóban mégis rendszeresen felmerül az ausztrál versenyző távozása, sőt egy esetleges Piastri-Verstappen csere lehetősége is beszédtémát szolgáltat.

A holland versenyző a nyári szünet előtt szeretne tisztán látni a jövőjét illetően, a következő versenyeken pedig azt vizsgálja majd, hogy csapata képes-e a gyors fejlődésre. Laurent Mekies pénteken számos kérdést kapott a témában, de hangsúlyozta, hogy a megfelelő eredmények esetén eloszlanak majd a kételyek Verstappen körül.

„Természetesen már nagyon hosszú ideje egyeztetek a csapattal, így ebben a tekintetben nincs változás. Pontosan tudjuk, mit akarunk egymástól, ez teljesen egyértelmű” – nyilatkozta a holland pilóta.

„Idén mindenki szeretné csökkenteni a hátrányát, de az még kérdéses, hogy ez sikerül-e. Elképzelhető, hogy reális cél, de az ellenkezője is benne van a pakliban, ezt előre nem tudhatjuk.”

A pletykák saját bevallása szerint egyáltalán nem zökkentik ki a ritmusból és a fókuszból.

„Semmit sem kezdek ezekkel a hírekkel, nem igazán foglalkoztatnak. Sok szép évet töltöttünk együtt, így az ilyesmi megesik, de sosem aggódom emiatt túl sokat.”

„Nyilván nem a legjobb helyzet, de az élet már csak ilyen. Ha a bajnoki címért harcolnánk, sokkal kellemetlenebb lenne, de jelenleg nem ez a helyzet” – fogalmazott a holland pilóta.

Hozzászólok