Itt állítsd be, hogy a motorsport.hu hírei elsők között jelenjenek meg a keresőben.

Követett forrás beállítása
/2026. 06. 28. 09:29
Motorhiba miatt idő előtt véget ért a Spa-i 24 órás verseny Max Verstappen csapata számára Belgiumban.

Korán véget ért a Spa-i 24 órás autóverseny Max Verstappen csapata számára, miután a triójuk technikai probléma miatt kénytelen volt feladni a küzdelmet. A belgiumi aszfaltcsíkon vitézkedő Mercedes-AMG erőforrása mondta fel a szolgálatot.

A Jules Gounon, Dani Juncadella és Chris Lulham alkotta hármas nemrég még feszült csatát vívott a legendás Circuit de Spa-Francorchamps pályán. A technika ördöge azonban közbeszólt, így a Verstappen Racing gépét végül vissza kellett tolni a garázsba.

A motorhibát már nem tudták orvosolni a szerelők, ami a verseny korai feladását jelentette a trió számára. A holland pilóta saját gárdája így idő előtt búcsúzott a nagy hírű endurance-viadaltól.

Magának a holland versenyzőnek is komoly tervei vannak ezzel a futammal, hiszen korábban már jelezte a szándékát a részvételre. A négyszeres világbajnok a legutóbbi Osztrák Nagydíjon beszélt arról, hogy a következő szezonban szívesen rajthoz állna a belga klasszikuson.

A pilóta állítólag már megkereste a szervezőket is, hogy a Forma–1-es naptár összeállításakor vegyék figyelembe ezt a rangos eseményt. A rendezők erre reagálva jelezték, hogy a jövőben igyekeznek majd szabad hétvégét biztosítani a száguldó cirkusz szünetében, megkönnyítve ezzel a más kategóriákból érkező sztárok szereplését.

Hozzászólok