Itt állítsd be, hogy a motorsport.hu hírei elsők között jelenjenek meg a keresőben.

Követett forrás beállítása
/2026. 06. 27. 06:58
A McLaren versenyzői elégedettek a pénteki szabadedzések után, ám elismerik, hogy egyelőre tehetetlenek a Mercedes tempójával szemben.

Kimi Antonelli látványos tempót diktált az Osztrák Nagydíj pénteki szabadedzésein, amivel alaposan feladta a leckét a McLaren pilótáinak. Bár Oscar Piastri a második helyen zárt, elismerte, hogy az olasz versenyző egy lépéssel előttük jár.

Piastri mögött csapattársa, Lando Norris végzett a harmadik pozícióban, a lemaradása mindössze 88 ezredmásodperc volt. Az ausztrál pilóta ennek ellenére úgy érzi, a Mercedes előnye jelenleg túl nagynak tűnik.

A wokingi istálló versenyzője nem lát rá sok esélyt, hogy a szombati időmérőig ledolgozzák a hátrányukat, ugyanis Piastri szerint a rivális tempója egyelőre elérhetetlennek tűnik.

„Jól alakult a napunk, bár a Mercedes, vagy legalábbis Kimi Antonelli mögött egy lépéssel le vagyunk maradva. Erre persze számítottunk, a saját programunkat pedig produktívan teljesítettük. Sokféle beállítást kipróbáltunk, miközben igyekeztem alkalmazni a barcelonai hétvége tanulságait is, így ebből a szempontból minden a legnagyobb rendben van.”

„Meglátjuk, hogyan alakul a folytatás, mindenesetre Kimi nagyon erős kört rakott össze a lágy keverékeken. Nehéz lesz szombatig kitalálni valami olyat, amivel utolérhetnénk őt, de az biztos, hogy sokat tanulhatunk egymástól” – nyilatkozta Piastri.

Norris dolgát egy technikai probléma nehezítette az első gyakorláson, ám a hiba elhárítása után ő is magára talált. A brit pilóta szerint az autó vezethetőségének javítása a legfőbb feladat a hétvége hátralévő részében.

„Az első edzésen fellépő probléma miatt hátrányba kerültünk, de a javítás után elkezdtünk javulni. A tempónk nagyjából rendben van, sikerült közelebb kerülnünk az élmezőnyhöz.”

„Ez a pálya a korábbi években feküdt nekünk, most is erre építünk, ezért a legfontosabb feladatunk az, hogy magabiztosabbá váljunk a volán mögött. Ha ezt elérjük, képesek leszünk megtenni a következő lépést. Bár van még tennivalónk, a jelek biztatóak, így mindent megteszünk azért, hogy az időmérőre még magasabb szintre lépjünk” – magyarázta a McLaren versenyzője.

Hozzászólok