Itt állítsd be, hogy a motorsport hírei elsők között jelenjenek meg a keresőben.

Követett forrás beállítása
/2026. 06. 26. 18:22
Fernando Alonso szerződése a szezon végén lejár az Aston Martinnál, a spanyol klasszis pedig már más sorozatok felé kacsingat.

Fernando Alonso nyitva hagyja a kapukat a jövőjére vonatkozóan, ráadásul meglepő módon még a Formula E is felkeltette az érdeklődését. A spanyol pilóta szerződése a mostani szezon végén lejár az Aston Martinnál, ő maga pedig várhatóan a nyári szünet környékén hoz döntést arról, hogy folytatja-e a pályafutását a királykategóriában.

Bár felmerültek pletykák arról is, hogy a kétszeres világbajnok visszatérhet az Alpine-hoz lezárni a karrierjét, ő maga tisztában van vele, hogy nem versenyezhet örökké a Forma–1-ben. Emiatt már most figyelemmel kísér más bajnokságokat, amelyek izgalmas kihívást jelenthetnek a számára.

A megbízhatósági világbajnokság (WEC) mezőnyébe való visszatérés például reális lehetőség, hiszen a silverstone-i istálló hiperautó-programja révén ez könnyen megvalósítható lenne. Alonso nemrég tesztelte is a márka Valkyrie nevű modelljét, amelynek versenyváltozata a WEC-ben szerepel. A spanyol emellett egy második Dakar-ralis részvételtől sem zárkózna el.

Az elektromos világbajnokság új generációs autója, a Gen4-es modell szintén felkeltette a figyelmét. A spanyol versenyző szorosan követi az új technológia zárt ajtók mögötti tesztjeit, hiszen a következő szezontól bemutatkozó autó komoly teljesítménynövekedést ígér.

A Gen4-es gép mindössze 1,8 másodperc alatt gyorsul majd fel álló helyzetből 100 km/órás sebességre, a végsebessége eléri a 335 km/órát, ráadásul állandó összkerékhajtással rendelkezik majd.

Amikor arról kérdezték, melyik autókat lenne a legizgalmasabb vezetnie a jövőben, Alonso elismerte, hogy minden versenyautó tartogat valamilyen élvezetet.

„Egy hónappal ezelőtt vezettem a Valkyrie-t a Paul Ricard-on, és elképesztően élvezetes volt. Meglepően gyors a tempós kanyarokban, a leszorítóereje pedig hatalmas.”

„Michelin gumik vannak rajta, ami egyértelmű előny, így korlátok nélkül lehet nyomni neki. Nincs túlmelegedés, nincs kopás, a guminyomás sem száll el, így ez egy kifejezetten gyors és szórakoztató autó.”

„A Dakar és általában a raliautók nagyon élvezetesek, mert az ember szinte táncol a géppel, de tulajdonképpen bármelyik járműben jól lehet érezni magunkat, még a Formula E-ben is. Úgy gondolom, hogy a következő szezonra tervezett, összkerékhajtású új modell a tesztek alapján kifejezetten gyorsnak tűnik.”

„Szóval minden autó gyors és szórakoztató, ám a Forma–1 továbbra is teljesen egyedülálló, egyben a motorsport csúcsa” – magyarázta a spanyol pilóta.

Hozzászólok