Itt állítsd be, hogy a motorsport hírei elsők között jelenjenek meg a keresőben.

Követett forrás beállítása
/2026. 06. 26. 16:15
Antonelli volt a leggyorsabb a második edzésen, miközben a Cadillac mindkét autóval megszenvedett.

Andrea Kimi Antonelli zárta az élen az Osztrák Nagydíj második szabadedzését Spielbergben, ráadásul nem sokkal a két McLaren előtt. A Mercedes versenyzője 1:07.014-es kört futott, ezzel 0.237 másodpercet adott Oscar Piastrinak, Lando Norris pedig további 0.088 másodperccel maradt el csapattársától.

A top ötben Max Verstappen lett a negyedik a Red Bull-lal, Lewis Hamilton pedig az ötödik helyen végzett a Ferrarival. George Russell csak a hatodik időt érte el, több mint hat tizeddel Antonelli mögött.

A délutáni edzés napsütésben indult a Red Bull Ringen, miközben a pálya hőmérséklete 48 fokra csökkent. Visszatért az autóba az a hat versenyző is, akik az első tréningen nem vezettek a kötelező fiatalpilótás program miatt, vagyis Charles Leclerc, Carlos Sainz, Liam Lawson, Esteban Ocon, Lance Stroll és Gabriel Bortoleto.

Az első percekben több gond is előjött. Alexander Albon már a felvezető körén jelezte rádión, hogy „nincs erő”, ezért a Williams visszahívta az autót a garázsba átvizsgálásra.

Verstappen eközben arra panaszkodott, hogy az üléshelyzete „teljesen más”, mint az első szabadedzésen. Nem ő volt azonban az egyetlen, aki hamar műszaki vagy vezethetőségi problémába futott bele.

Sergio Perez már az első tréning végén megállt, és hiába kapott új ECU-t az autója, röviddel később ugyanaz a hiba jelentkezett. A mexikói a 6-os kanyarnál félreállt, emiatt virtuális biztonsági autós szakasz szakította meg az érdemi munkát.

A megszakítás csaknem tíz percig tartott. Az újraindítás után Franco Colapinto a 6-os kanyarban lesodródott és kavicságyba ment, Norris pedig a 3-as kanyar bejáratán fékezte el magát, megpördült, és egy 180 fokos fordulatot tett.

A korai etalon Norristól érkezett 1:08.000-val, ezt Antonelli 1:07.656-ra javította, ám ekkor még nem kerültek fel a lágy gumik az időmérős próbákhoz. A mezőny végül fokozatosan gyorsult tovább, amikor mindenki nekivágott az egykörös szimulációknak.

Cadillac-gondok és McLaren-nyomás

A Cadillacnél közben mindkét autóval problémák adódtak. Perez kiesése után Valtteri Bottas is lassan vánszorgott körbe a pályán, miközben szikrák repültek az autó alja alól, mert úgy tűnt, a padlólemez hozzáért az aszfalthoz.

Bottas később füstöt jelzett a pilótafülkében, ezután a csapat eloltotta az autó padlólemeze körül keletkezett kisebb tüzet. A lángok azonban az első oltás után újra fellobbantak. A Cadillac számára különösen nehézzé vált a délután, hiszen az egyik autó idő nélkül zárt, a másik pedig több mint négy másodperces hátrányban végzett.

A lágy gumikon elsőként Piastri ugrott nagyot, 1:07.251-gyel négy tizedet faragott Antonelli addigi legjobbjából. Hamilton erre három tizeddel lassabb időt ment a McLaren pilótájánál.

Norris következett utána, de nem tudta átvenni a vezetést, 0.088 másodperccel maradt el Piastritól. A Mercedes két versenyzője ekkor még nem futotta meg a legerősebb körét.

Antonelli aztán 1:07.209-re javított, vagyis mindössze négy századdal előzte vissza Piastrit. Russell eközben már több mint fél másodpercet kapott csapattársától.

Norris újabb gyors körrel próbálkozott, ám a 7-es kanyarban megcsúszott az autó hátulja, ezzel időt veszített. Antonelli viszont még talált tartalékot, és két tizeddel tovább javította az előnyét Piastrihoz képest.

Russell végül hat tizeddel zárt Antonelli mögött, a fedélzeti felvételek alapján pedig az autója különösen a középső szektorban viselkedett alulkormányzottan. A korábbi VSC miatt az első etap rövidebbre sikerült, a mezőny a leintésig inkább versenyszimulációkkal folytatta a munkát, hogy a csapatok adatot gyűjtsenek a vasárnapi futamra.

A második szabadedzés végeredménye így Antonelli, Piastri, Norris, Verstappen, Hamilton, Russell sorrendet hozott az első hat helyen. Mögöttük Isack Hadjar, Leclerc, Lawson és Bortoleto fért be az első tízbe.

Hozzászólok