Az Osztrák Nagydíj sajtónapján a Forma–1-es témák mellett a futball-vb is szóba került, és több versenyző is elárulta, hogyan követi a mérkőzéseket a versenyhétvége közben. Pierre Gasly számára a francia válogatott meccse már bekerült a napirendbe, feltéve, hogy előtte végez az autójával kapcsolatos munkával.
Gasly régóta nagy futballrajongó, klubtulajdonosként pedig a sportág üzleti és érzelmi oldalához is kötődik. A francia pilóta a PSG sikerének ünneplése után most a válogatott meccsére készül.
„Igen, benne van a programomban, miután befejeztem a munkát, és kitaláltam, mit akarok kezdeni az autómmal. Biztosan nézni fogom a meccset. Imádom a futballt. Hihetetlen csapatunk és hihetetlen játékosaink vannak, sok futballt nézek, és természetesen támogatom a csapatomat” – mondta Gasly.
Gasly még Hadjart is meghívta, hogy nézze vele a mérkőzést a hospitalityben. A Red Bull versenyzője nem zárkózott el az ötlettől, bár előbb pontosítani akarta az időpontot.
„Isack, szívesen látunk a hospitalityben, ha te is néznéd. A játékosaink egyszerűen elképesztőek, a minőségük is az. Minden alkalommal kilencvenperces műsor, és nagyon élvezem a tévé előtt” – mondta Gasly.
„Este kilenckor lesz? Átgondolom. Miért ne?” – reagált Hadjar.
Hadjar később Algéria és Ausztria meccséről is beszélt. A kérdés ugyan részben a helyi közönségnek szólt, de a Red Bull versenyzője egyértelműen Algéria felé húzott.
„Algéria határozottan nincs elképesztő formában. Megnyerték az előző meccsüket, de szerintem előnyben lennénk Ausztriával szemben, és továbbjutnánk. Ettől még elég nehéz lesz” – mondta Hadjar.
A második sajtótájékoztatós csoportban Pérez, Hülkenberg és Russell is beszélt a tornáról. Pérez számára különösen fájó, hogy nem lehet ott Guadalajarában, Russell pedig az angol válogatottat követi szorosan, miközben már az is felmerült, hogy egy esetleges Mexikó–Anglia párosítás miatt Pérez gépén utazzon.
