Lewis Hamilton úgy véli, a Ferrarinak jelenleg nincs meg a nyers tempója ahhoz, hogy tisztán erőből legyőzze a Mercedest a vasárnapi Osztrák Nagydíjon. A brit versenyző azonban lát egy kiskaput, mégpedig a számbeli fölényt. Mivel George Russell egyedül harcol majd az élmezőnyben, a Ferrari két autóval próbálhatja meg stratégiailag sarokba szorítani az ellenfelet.
A maranellóiak számára nem indult zökkenőmentesen a hétvége, az időmérő edzés végén mégis közel jártak a bravúrhoz. Charles Leclerc sokáig esélyesnek tűnt az első rajthelyre, ám végül George Russell az utolsó gyorskörével megszerezte a pole-pozíciót. A Mercedes pilótája ráadásul úgy volt a leggyorsabb, hogy Max Verstappen balesete és a sárga zászló miatt még el is kellett vennie a gázt.
Hamilton az időmérő után elismerte, nem biztos abban, hogy a Ferrari képes lett volna hozni a Mercedes tempóját, hiszen ellenfelük az egész hétvégén nagyon gyors volt. Ennek ellenére nagyszerű eredménynek tartja, hogy mindkét vörös autó ott van az élmezőnyben, ami a gyári dolgozók megfeszített munkájának köszönhető.
„Nem tudom, hogy képesek lettünk volna-e olyan köridőre, mint ők. Nagyon gyorsak voltak a hétvége folyamán, így gratulálok George-nak. Ettől függetlenül csodálatos érzés itt állni Charlesszal, ez egy remek eredmény a Ferrarinak, és hűen tükrözi azt a rengeteg munkát, amit a gyárban mindenki beletett az autóba.”
Fejlesztések és elszalasztott lehetőségek
„A hétvégére kaptunk egy új motorfejlesztést, ami egy kis előrelépést jelent, ráadásul néhány kisebb aerodinamikai elemet is feltettünk az autóra. Nagyszerű látni, hogy a csapat minden hétvégén ennyire hajt, és folyamatosan hozza az újításokat. Látszik rajtuk az éhség, nagyon büszke vagyok rájuk, emiatt tudtunk ennyire közel kerülni az élmezőnyhöz. Pénteken még hat tizedmásodperc volt a hátrányunk az egyenesekben, szombatra viszont valahogy közelebb kerültünk hozzájuk.”
A brit pilótának nem volt teljesen zökkenőmentes az időmérője. Hamilton a szabadedzések után némileg elveszítette a fonalat az autó egyensúlyával.
„A hétvége addig elég jól alakult, a harmadik szabadedzésen jól éreztem magam a körök alatt. Az időmérőre viszont már jobban küszködtem az autó egyensúlyával, különösen a féktávokon.”
„A Q3-ban aztán hibáztam az egyes és a hármas kanyarban is, amivel elúszott az a köröm. Emiatt lépéshátrányba kerültem, hiszen a végén már nem hibázhattam, úgyhogy az elrontott első próbálkozás után elégedett vagyok ezzel az eredménnyel.”
Taktikai csata várható vasárnap
Hamilton később rámutatott arra, hogy a Ferrari a hétvége korábbi szakaszaiban nem érezte magát elég magabiztosnak a győzelemhez. Magyarázata szerint a Mercedes sokáig bő fél másodperces előnyben volt, és bár ezt a hátrányt éjszaka sikerült a felére csökkenteniük, a kvalifikáción még így is maradt két-három tizedmásodperc a két csapat között.
„Ezen a hétvégén nem voltunk biztosak abban, hogy harcolhatunk a győzelemért, mert az ellenfelünk szinte végig hat tizeddel gyorsabb volt nálunk. Éjszaka sikerült lefaragnunk ebből három tizedet, de még így is bő két tizedmásodperces lemaradásban vagyunk.”
A vasárnapi futammal kapcsolatban a hétszeres világbajnok úgy látja, különösen nehéz lesz legyőzni Russellt, ugyanakkor a hármas kanyarig tartó hosszú egyenes lehetőséget kínálhat a Ferrarinak. A legfontosabb tényezőnek a csapattársa közelségét tartja, amellyel taktikai nyomást helyezhetnek a Mercedesre.
„Igen nehéz dolgunk lesz ellenük, de a hármas kanyarig vezető hosszú úton bízom benne, hogy közösen képesek leszünk támadni. Nagyszerű, hogy Charles is itt van mellettem, mert így együtt dolgozhatunk a stratégián, és megpróbálhatunk nyomást gyakorolni rájuk.”
