Itt állítsd be, hogy a motorsport.hu hírei elsők között jelenjenek meg a keresőben.

Követett forrás beállítása
/2026. 06. 28. 08:27
Helmut Marko váratlanul távol maradt az Osztrák Nagydíjról, ami azonnal elindította a találgatásokat a háttérben meghúzódó ellentétekről.

Helmut Marko távolmaradása jelenti a legnagyobb rejtélyt az Osztrák Nagydíjon, miután a korábbi tanácsadó nem jelent meg a Red Bull hazai versenyhétvégéjén. A Grazban élő szakember huszonöt év után, a tavalyi szezonzáró Abu-Dzabi Nagydíjat követően távozott a csapattól, azóta pedig egyetlen versenyen sem tűnt fel a paddockban.

A nyolcvanhárom éves osztrák szakember otthona mindössze egyórányi autóútra található a Red Bull Ringtől, a mostani távolmaradása ezért is keltett komoly feltűnést. A Bild német lap azonnal találgatásokba bocsátkozott, szerintük ugyanis a korábbi tanácsadó szándékosan igyekszik elkerülni a korábbi munkaadóit.

A gyanút az adja, hogy a zeltwegi futamra a csapat teljes vezérkara hivatalos. A helyszínen tartózkodik Oliver Mintzlaff sportigazgató mellett a két társtulajdonos, Mark Mateschitz és Chalerm Yoovidhya is, a korábbi feszültségek után pedig sokak szerint kellemetlen lenne a találkozó.

A felek válása hivatalosan békésen zajlott, a háttérben pedig Marko tízmillió eurós, azaz mintegy négymilliárd forintos végkielégítést kapott, amely az utolsó szerződéses évére járó teljes fizetésének felel meg. A Formula Passion cikke szerint a helyzet mégis feszült maradhatott a vezetőség és a veterán szakember között.

A pletykákat maga az érintett igyekezett gyorsan eloszlatni, amikor az F1-Insider munkatársai az okokról kérdezték. „Nem kerülök el senkit” – zárta rövidre a témát Marko, aki a döntése hátteréről nem kívánt részletesebben nyilatkozni.

A korábbi tanácsadó így a televízió képernyője előtt követi majd egykori védence, a négyszeres világbajnok Max Verstappen szereplését.

Hozzászólok
(1)