A Red Bull jelentős fejlesztési csomaggal készül a hétvégi Osztrák Nagydíjra, amelytől az osztrák istálló versenyképességének látványos javulását várják. Helmut Marko abban bízik, hogy az új elemek segítségével a csapat ismét harcba szállhat a győzelmekért az élmezőnyben.
A Milton Keynes-iek eddig kifejezetten nehéz időszakot tudhatnak maguk mögött, hiszen a szezon első hét versenyén mindössze egyetlen dobogós helyezést szereztek. Ezt az eredményt Max Verstappen érte el, aki a Kanadai Nagydíjon a 3. helyen ért célba.
A bajnokságot jelenleg a Mercedes uralja, a német márka ugyanis a megszerezhető hét győzelemből hatot zsebelt be. A RacingNews365 szerint azonban az ő teljesítményük sem volt hibátlan, mivel George Russell Kanadában, míg Kimi Antonelli Barcelonában esett ki motorhiba miatt.
Aggasztó hibák a riválisoknál
Az ellenfelek megbízhatósági problémái reményt adhatnak a riválisoknak, a korábbi Red Bull-tanácsadó szerint pedig ezek a hibák szokatlanok a bajnokságot vezető csapattól.
„Az új szabályrendszerben a Mercedes számít a fő esélyesnek” – nyilatkozta Marko a Kleine Zeitung lapnak. „Kétszer is meghibásodott már a motorjuk, ami tőlük felettébb szokatlan.”
A küzdelem ráadásul egyre szorosabbá válik, hiszen a Ferrari a barcelonai hétvégére komoly fejlesztési csomagot mutatott be, amellyel sikerült közelebb kerülniük az élmezőnyhöz. Ebbe a csatába szeretne most bekapcsolódni a Red Bull is a hazai pályáján debütáló újításaival.
„Általánosságban elmondható, hogy a fejlesztések a szabályozás jelenlegi szakaszában igen hatékonyak, akár fél másodperces javulást is hozhatnak. A Red Bull autója ráadásul most először érte el a súlyhatárt, így biztosan ott lesznek az élmezőnyben.”
„Bízom benne, hogy Max így már az első helyekért harcolhat. A Mercedes a favorit, de a mezőny többi része több mint érdekes” – zárta gondolatait az osztrák szakember.
