Pattanásig feszültek az indulatok az Osztrák Nagydíj pénteki napján, amelynek csúcspontjaként Max Verstappen obszcén gesztust tett George Russell felé. A holland versenyző a második szabadedzésen, a Red Bull Ring hetes kanyarjában előzte meg mercedeses riválisát, miközben jól láthatóan felmutatta a középső ujját.
A közösségi médiában gyorsan elterjedt jelenet mögött a négyszeres világbajnok felgyülemlett frusztrációja állhatott, hiszen a pénteki napja rendkívül döcögősen alakult Spielbergben. Verstappen már az első szabadedzésen is küszködött, ahol az első húsz percben el sem tudta hagyni a bokszutcát, végül pedig be kellett érnie a negyedik pozícióval.
A második gyakorlás sem indult zökkenőmentesen a Milton Keynes-iek pilótája számára. Verstappen az ülése meghibásodása miatt azonnal visszatért a bokszba, így a Red Bull szerelőinek ellenőrizniük kellett a problémát, mielőtt néhány perccel később újra pályára engedhették az autót.
A nehézségek ezzel még nem értek véget, a holland pilóta ugyanis a hármas kanyarnál motorhibát jelentett, panasza szerint minden egyes gyorskörén érezhetően visszaesett a fordulatszám.
„Nézzétek már meg, mi történt ott a hármas kanyar csúcspontján a motorral! Ugyanez történik a gyorskörökön is, a fordulatszám-visszaesés teljesen egyértelmű” – magyarázta a rádióban Verstappen.
Nem sokkal később Isack Hadjar is kísértetiesen hasonló hibát észlelt pontosan ugyanabban a kanyarban.
„Látjátok? Ez a mai nap története a hármas kanyarban, mégis mi volt ez már megint?” – értetlenkedett a francia versenyző.
A feszültség Russellt sem kerülte el a második tréningen, mivel a brackley-iek versenyzője képtelen volt tiszta kört összerakni. A brit így esélyt sem kapott arra, hogy megszorongassa a táblázat élén 1:07.014-eses idővel záró csapattársát, Andrea Kimi Antonellit, akitől végül hat tizedmásodperccel elmaradva a hatodik helyen zárt.
