A Ferrarinál komoly belső harcokról és technikai preferenciákról szólnak a hírek, miután Lewis Hamilton az idei szezonban több alkalommal is jobb eredményeket ért el csapattársánál. Hamilton az időmérők tekintetében négy-háromra, a futamokon pedig öt-kettőre vezet Leclerc ellenében, ami éles váltás a tavalyi évhez képest. Sokan arra gyanakodtak, hogy az SF-26 kódjelű versenyautót kifejezetten a brit pilóta igényei szerint alakították ki, Charles Leclerc azonban élesen visszautasította ezeket a felvetéseket.
A tavalyi szezonban Leclerc még megsemmisítő különbséggel múlta felül Hamiltont, az időmérőkön 19-5-re, a futamokon pedig 18-3-ra bizonyult jobbnak nála a közös befejezett versenyeken. A monacói versenyző szerint azonban szó sincs arról, hogy a csapat háttérbe szorította volna az ő igényeit.
„Ez egyáltalán nem igaz” – nyilatkozta Leclerc az ügy kapcsán, amelyről a SPEEDWEEK is beszámolt. „Az új autóknál nagyon nagy mozgásterünk van a beállításokkal, így semmilyen módon nem vagyok korlátozva.”
Nehéz hetek állnak Leclerc mögött
A monacói pilóta elismerte, hogy az elmúlt időszakban nem érezte jól magát a volán mögött, Montrealban és Monacóban is küszködött az autóval, emiatt pedig némileg elveszítette a magabiztosságát. A helyzetet csak rontotta, hogy Monacóban és Spanyolországban is kiesett, ami miatt rengeteg értékes pontot veszített a világbajnoki pontversenyben.
Barcelona azonban már némi reményre adott okot, hiszen ott ismét kényelmesebben érezte magát a pilótafülkében, bár végül hidraulikai hiba miatt feladni kényszerült a futamot.
„A pozitívum az, hogy Barcelonában már sokkal jobban éreztem magam az autóban, így bízom benne, hogy ez a lendület kitart a hétvégén is. Ismét győztes autónk van, így ha én is hozzáteszem a magamét, akkor újra nyerhetek. Nincs alapvető problémám az autóval, az év elején minden jól ment” – tette hozzá a monacói versenyző.
Míg Hamilton Kanadában a második helyen futott be, addig Leclerc jelentős hátrányban zárt. Monacóban a monacói versenyzőnek jó esélye volt arra, hogy csatlakozzon brit csapattársához a dobogón, ám egy késői baleset miatt kiesett, amit a fékek meghibásodásával magyarázott. Barcelonában szintén nem volt szerencséje, ahol előbb a sűrű forgalom hátráltatta, majd végül feladni kényszerült a futamot.
Technikai váltás a fékek terén
A háttérben komoly technikai finomhangolások is zajlanak a maranellóiaknál. Leclerc dolgát korábban fékproblémák is nehezítették, a monacói kiesése után a Ferrari úgy döntött, hogy átveszi Hamilton fékbeállításait.
Míg Hamilton már a Japán Nagydíj óta a Carbon Industrie féktárcsáit használja az azonnali visszajelzés miatt, Leclerc eddig hű maradt a Brembo termékeihez. A spanyolországi hétvégén azonban ő is váltott, hogy visszanyerje a korábbi magabiztosságát a kanyarokban.
Leclerc bízik benne, hogy a Red Bull Ring karakterisztikája fekszik majd neki, így hamarosan újra harcba szállhat a győzelemért, amelyet Hamilton már bizonyítottan képes elérni az idei konstrukcióval.
