Charles Leclerc elhamarkodottan kötelezhette el magát a Ferrarihoz, hiszen a monacói bejelentés óta gyökeresen megváltoztak az erőviszonyok a csapaton belül. A monacói versenyző az aláírás pillanatában még nem láthatta előre, hogy Lewis Hamilton formája ennyire felível, a saját teljesítménye pedig ezzel párhuzamosan visszaesik.
A maranellóiak hazai futamuk, a Monacói Nagydíj előtt jelentették be a szerződéshosszabbítást, ám a pontos aláírási dátumot homály fedi. Az ünnepi hangulatot gyorsan beárnyékolták az eredmények, mivel Leclerc azóta egyetlen pontot sem szerzett. Monacóban egy fékproblémára hivatkozva hárította el a felelősséget a balesetéért, Barcelonában pedig hidraulikai meghibásodás kényszerítette feladásra a futamot.
Hamilton eközben valósággal szárnyal a vörös autóban, az utóbbi három versenyen ugyanis folyamatosan dobogóra állhatott, legutóbb pedig a győzelmet is megszerezte. A brit pilóta a legutóbbi két hétvégén ötven pontot vert csapattársára, így már negyven egységgel előzi meg Leclerc-t az összetettben.
Az F1 Oversteer szerint a bajnoki pontverseny alakulása miatt máris felmerült a kérdés, hogy a Ferrarinak be kellene-e vezetnie egyértelmű hierarchiát a versenyzői között. Hamilton jelenleg a listavezető Kimi Antonelli legfőbb üldözője, az olasz pilóta előnye negyvenegy pont a tabella élén. A 22 futamos szezonból mindössze 7 telt el, de a Mercedes utoléréséhez sokak szerint már most elengedhetetlen lenne Hamilton előtérbe helyezése Leclerc-rel szemben.
Fred Vasseur csapatfőnökre óriási nyomás nehezedhet a következő hetekben, ha a két versenyző közötti olló tovább nyílik, miközben Antonelli lőtávolon binnen marad. Bár a csapatutasításoknak papíron minden pilóta köteles eleget tenni, Leclerc valószínűleg komoly biztosítékokat kért volna a szerződésébe a másodhegedűs szerep elkerülésére, ha most tárgyalna a vezetőséggel.
Ilyen jellegű kitétel létezése a spanyolországi események utáni sajtóvisszhang alapján nem valószínű, így a monacói pilóta nehéz helyzetbe kerülhet a jövőben.
