Itt állítsd be, hogy a motorsport hírei elsők között jelenjenek meg a keresőben.

Követett forrás beállítása
/2026. 06. 26. 19:55
Lewis Hamilton jelentős lemaradással zárta az ausztriai nyitónapot, a brit pilóta szerint azonban apróságokon múlhat a hétvége sikere.

Első ferraris győzelme és kirobbanó formája után hatalmas várakozás előzte meg Lewis Hamilton ausztriai szereplését, az Osztrák Nagydíj pénteki napja azonban nem alakult zökkenőmentesen a hétszeres világbajnok számára. A második szabadedzésen csupán az ötödik időt autózta, így jelentős lemaradásból várja a folytatást.

A tabellát a Mercedes pilótája, Andrea Kimi Antonelli vezette, akitől Hamilton kerek hat tizedmásodpercet kapott. A brit versenyző elé még a két McLaren, valamint Max Verstappen is befért, csapattársát, Charles Leclerc-t viszont bő két tizeddel sikerült felülmúlnia.

A gyengébb kezdés ellenére korai lenne leírni a maranellóiak sztárpilótáját. A barcelonai hétvégén ugyanis hasonló utat járt be, ott a pénteki küszködés után a csapat teljesen átvariálta az autó beállításait, aminek köszönhetően az időmérőn már a leggyorsabbak között volt. Jelenleg tehát nyitott kérdés, hogy a vörös autók valóban hátrányban vannak-e, vagy Hamilton csupán a valós tempóját rejtegeti a kvalifikáció előtt.

Nehéz körülmények és trükkös beállítások

„Kihívásokkal teli, de stabil hétvégekezdeten vagyunk túl. A magas hőmérséklet tovább nehezítette a dolgunkat egy eleve sokat követelő aszfaltcsíkon. Az autó már az első pillanattól kezdve pozitív érzéseket nyújtott, ez a pálya azonban rendkívül szigorú, így a legapróbb egyensúlyi hiba is rengeteg köridőbe kerülhet” – értékelte a pénteki napot a hétszeres világbajnok.

„Bőven akad még tennivalónk a megfelelő beállítások megtalálása terén, hogy további teljesítményt tudjunk felszabadítani. Most az a legfontosabb, hogy megőrizzük a koncentrációt, megértsük, pontosan hol veszítünk időt, és kiderítsük, min tudunk javítani a szombati napra” – tette hozzá a Ferrari versenyzője.

Hozzászólok
(2)