Itt állítsd be, hogy a motorsport.hu hírei elsők között jelenjenek meg a keresőben.

Követett forrás beállítása
/2026. 06. 27. 16:02
Biztató eredménnyel zárta az Osztrák Nagydíj időmérő edzését a Ferrari, miután Charles Leclerc és Lewis Hamilton is az élmezőnyben végzett. A brit világbajnok úgy véli, a maranellói istálló hetek óta tartó fejlesztési munkája kezd valóban eredményeket hozni, miközben saját teljesítményét is őszintén értékelte.

A Ferrari számára kedvezően alakult az Osztrák Nagydíj időmérője, hiszen a csapat mindkét autója az első három között végzett. Lewis Hamilton a kvalifikáció után elégedetten beszélt az eredményről, ami szerinte egyértelműen visszaigazolja azt a munkát, amit a gyárban dolgozó szakemberek az elmúlt időszakban végeztek. A brit versenyző szerint a folyamatos fejlesztéseknek köszönhetően az istálló egyre versenyképesebbé válik.

Hamilton külön kiemelte, hogy a Ferrari sikere nem véletlen, hanem hosszú és kitartó munka eredménye. „Az, hogy a két Ferrari a 2. és a 3. helyen végzett, fantasztikus, és jól tükrözi azt a nagyszerű munkát, amelyet odahaza, a gyárban végeznek.”

A brit pilóta a nyilatkozatában arról is beszélt, hogy a csapat nem állt meg a korábbi fejlesztéseknél, hanem az Osztrák Nagydíj hétvégéjére is új elemekkel érkezett, amelyek már most éreztetik pozitív hatásukat.  „Továbbra is rendkívül keményen dolgoznak. Kisebb fejlesztéseket is hoztak erre a hétvégére, és sokat dolgoztak azon, hogy tovább javítsák az autót. Ez most már valóban kezd megtérülni.” - idézte a Sky Sports F1.

Hamilton ugyanakkor saját teljesítményével kapcsolatban sem hallgatta el, hogy nem sikerült minden tökéletesen az időmérő hajrájában. Elismerte, a Q3-ban hibázott, ami befolyásolta az eredményét, ennek ellenére összességében elégedetten értékelte a napot, hiszen a Ferrari ismét versenyképesnek bizonyult.

A hétszeres világbajnok erről így nyilatkozott: „Hibáztam a Q3-ban, ezért nem sikerült az első gyorsköröm, de ennek ellenére nagyon boldog vagyok.” Szavai jól mutatják, hogy bár maradt benne némi hiányérzet a saját köre miatt, a Ferrari teljesítménye bizakodásra ad okot a vasárnapi futam előtt.

Az időmérő eredménye alapján a Ferrari kedvező pozícióból várhatja az Osztrák Nagydíjat. Hamilton nyilatkozata szerint a csapat fejlesztései kezdenek beérni, ami nemcsak az ausztriai hétvégére, hanem a szezon folytatására nézve is biztató jel lehet a maranellói istálló számára.

Hozzászólok
(1)