Megsemmisítő kritikát kapott a Ferrari a Mercedes versenyzőitől az Osztrák Nagydíj leintése után. A pódiumra készülő George Russell és Andrea Kimi Antonelli a pihenőszobában egymás között beszélgetve értetlenkedtek azon, mennyire lassúak voltak a vörös autók a pályán.
A maranellóiak számára csalódást keltően alakult a spielbergi vasárnap, hiszen a futam elejét leszámítva Lewis Hamilton és Charles Leclerc egyetlen pillanatra sem tudta veszélyeztetni a Mercedest, vagy a négyszeres világbajnok Max Verstappent. Hamilton végül az ötödik, Leclerc pedig mindössze a nyolcadik helyen zárt, tetemes hátrányban a győztes mögött.
A látványos tempóhátrány mögött elsősorban az erőforrás gyengesége állt, a vörös autók ugyanis látványosan alulmaradtak a Mercedes motorral szerelt autókkal szembeni csatákban. A Formula Passion szerint a Mercedes versenyzőit is megdöbbentette a Ferrari végsebességének hiánya, amire a futamot követő visszajátszások megtekintése közben világítottak rá.
Megsemmisítő szavak a pihenőszobában
„Egyáltalán nem volt jó a tempójuk” – állapította meg Russell, miközben a leintés után a futam kiemelt pillanatait követték figyelemmel.
„Valóban rendkívül lassúak voltak, az energia-visszanyerésük pedig egészen furcsán működött. Az egyes kanyarban majdnem összeütköztem Leclerc-rel a sebességkülönbség miatt, hiszen nagyjából 30 km/órával gyorsabban haladtam nála” – magyarázta Antonelli.
A feszült pillanatot elkerülő olasz pilóta szavai pontos diagnózist adnak a Ferrari jelenlegi motorproblémáiról, amelyeken egyelőre az energia-visszanyerő rendszerek sem tudnak segíteni.
