Veszélyes helyzetet teremtett az FIA döntése az Osztrák Nagydíj időmérő edzésének végén, amikor Max Verstappen balesete után nem rendeltek el dupla sárga zászlós korlátozást. Andrea Kimi Antonelli szerint a szövetség hibázott, ugyanis a nagy sebességű kanyarban történt baleset sokkal szigorúbb biztonsági intézkedést igényelt volna.
A kvalifikáció utolsó szakaszában a négyszeres világbajnok Verstappen a kilences kanyar előtt csúszott ki, majd a falnak ütközött. A pálya ezen szakaszán először csak egyszeres sárga zászlós jelzés lépett életbe, amelynél a versenyzőknek ugyan lassítaniuk kell, de nem kötelező megszakítaniuk a mért körüket.
A brackley-iek olasz pilótája a kormánykijelző jelzése és a pálya szélén álló sportbírók jelzései alapján úgy döntött, teljesen elengedi a gázt. A fülére érkező „sárga, sárga” figyelmeztetés után ráadásul az erős szembefény miatt úgy látta, hogy dupla sárga zászló van érvényben, így végül csak a negyedik helyet szerezte meg.
„Nehéz volt látni a naptól, ráadásul bár a digitális panel sárgára váltott, azon nem látszik, hogy egyszeres vagy dupla a jelzés. A sportbíróra néztem, majd úgy láttam, hogy dupla sárgát lenget, ezért teljesen megszakítottam a körömet” – emlékezett vissza Antonelli.
Az olasz versenyző meggyőződése, hogy egy ilyen gyors kanyarban történt bukásnál azonnal a legszigorúbb korlátozást kellene alkalmazni. Antonelli úgy véli, ha valaki mögötte szintén elveszíti az uralmat az autó felett, abból igen súlyos baleset származhatott volna, így a helyzetet mindenképpen felül kell vizsgálni.
Miközben Antonelli visszalépett, csapattársa, George Russell nem szakította meg a próbálkozását. A brit pilóta a kilences kanyar csúcspontján ugyan végrehajtott egy körülbelül százméteres gázelvételt, a tempója így is elegendő volt ahhoz, hogy megszerezze az első rajthelyet a Ferrari versenyzői előtt.
Russell a leintés után elmondta, hogy a jelentős időveszteség ellenére az autója fantasztikusan működött, a vitatott biztonsági döntéssel pedig teljesen egyetértett.
„A dupla sárga zászló közvetlen veszélyt jelent, míg az egyszeres jelzésnél pontosan tudod, hogy nem fogod elveszíteni az irányítást az autó felett. Verstappen csak azért végezte a falban, mert túl agresszíven támadott, így az egyszeres sárga zászló használata teljesen helytálló döntés volt” – vélekedett Russell.
A brit pilóta szerint a pilótafülkéből egyáltalán nem lehetett látni Verstappen autóját, mivel az messze sodródott a pályától, így a józan ész győzelmének tartja, hogy az FIA engedte befejezni a köröket.
