Itt állítsd be, hogy a motorsport hírei elsők között jelenjenek meg a keresőben.

Követett forrás beállítása
/2026. 06. 25. 16:17
A regnáló világbajnok határozottan kizárta, hogy negyvenéves kora felett is a Forma–1-ben versenyezzen,.

Lando Norris határozottan kijelentette, kizárt dolognak tartja, hogy Lewis Hamiltonhoz hasonlóan negyvenéves kora felett is a Forma–1-ben versenyezzen. A huszonhat éves világbajnok jelenleg nyolcadik szezonját teljesíti a mezőnyben, jövőbeli tervei között azonban a folyamatos utazás és a versenyzés helyett idővel már a családalapítás szerepel.

Hamilton még 2007-ben debütált, az idei szezon későbbi szakaszában pedig Fernando Alonso után a sportág történetének második pilótája lesz, aki eléri a négyszáz futamos határt. A hétszeres világbajnok ráadásul a jövő évre is érvényes szerződéssel rendelkezik a Ferrarinál, visszavonulást egyelőre nem tervez, hiszen nyolcadik bajnoki címét üldözi.

„Kizárt dolog, bár lehet, hogy tévedek. Szeretnék gyerekeket, emiatt pedig idővel ki akarok szállni innen. Remélem, hogy a gyerekeim is a Forma–1-ben fognak versenyezni, így a jövőben talán mégis itt leszek a paddockban, a versenyzést ugyanis mindig imádni fogom.”

„Rengeteg dolgot élvezek a Forma–1-en kívül is, az élet pedig nem túl hosszú. Persze nem mintha a közeljövőben távozni készülnék. Hosszú távú szerződésem van, és még sokat akarok elérni a sportágban, csak éppen nem negyvenéves koromig. Nem akarom az életem felét versenyautókban tölteni, inkább élni szeretném a mindennapjaimat, megismerkedve más dolgokkal is” – fogalmazott a McLaren versenyzője.

Halványuló bajnoki remények

A brit pilóta címvédési esélyei jelenleg egyre halványabbnak tűnnek, mivel a Mercedes az év eleje óta egyértelműen a mezőny legjobb autójával rendelkezik, miközben a Ferrari is előttük járhat már a fejlesztések terén.

Hozzászólok