Oscar Piastri óvatosan beszélt a McLaren esélyeiről az Osztrák Nagydíj előtt, pedig a csapatnak a múltban jól feküdt a Spielbergben található pálya. A McLaren versenyzője szerint Barcelona után sikerült megérteni, miért volt ennyire nehéz a legutóbbi hétvége, ám ettől még nem várnak azonnali fordulatot.
Piastri elismerte, hogy személyes szinten már tisztábban látja a barcelonai gondokat. A McLarennél sok munkát végeztek azért, hogy ne ismétlődjön meg ugyanaz a versenyhelyzet, de az ausztrál pilóta szerint a riválisok fejlődése miatt így sem lehetnek túlzottan magabiztosak.
„Személyes szinten igen, jó képet kaptam róla. Sok házi feladatot elvégeztünk, hogy megértsük, miért volt ekkora küzdelem számomra a barcelonai verseny. Úgy érzem, tudjuk az okát, és van tervünk arra, hogyan ne ismételjük meg” – mondta Piastri.
A McLaren helyzetét az is nehezíti, hogy Piastri szerint a Ferrari nagyot lépett előre Barcelonában, miközben a Mercedes továbbra is mércének számít. Az ausztrál pilóta azt is hallotta, hogy a Red Bull jelentős fejlesztésekkel készül.
„Csapatként nézve a Ferrari nagyot lépett előre Barcelonában, a Mercedes továbbra is a mérce, és a pletykák szerint a Red Bullnál is vannak nagy dolgok. Nem lesz könnyű dolgunk. Igen, ez korábban jó pálya volt nekünk, de nincs olyan illúziónk, hogy hirtelen fantasztikusak leszünk itt, és mi leszünk a legyőzendő csapat. Biztosan nem mi leszünk azok” – fogalmazott.
Piastri abban bízik, hogy a McLaren elég közel kerülhet az élmezőnyhöz ahhoz, hogy kihasználjon egy-egy hibát vagy váratlan fordulatot. A puszta tempót tekintve azonban nem számít arra, hogy önerőből diktálhatják az iramot.
„Remélhetőleg közel tudunk kerülni, és olyan helyzetben lehetünk, mint korábban néhányszor, amikor ki tudtuk használni mások drámáit. Tiszta tempóból vagy önerőből ezt megcsinálni viszont elég nagy ugrás lenne. Nem bánnám, ha ilyen kellemes meglepetés érne” – mondta Piastri.
