Itt állítsd be, hogy a motorsport.hu hírei elsők között jelenjenek meg a keresőben.

Követett forrás beállítása
/2026. 06. 27. 08:05
George Russell szerint a Mercedesnél a győzelem fontosabb, mint hogy melyik pilóta szerzi meg.

George Russell szerint a Mercedesnél addig fér bele a kemény csapattársi küzdelem, amíg az nem veszélyezteti a csapat győzelmét. A brit pilóta az Osztrák Nagydíj sajtónapján beszélt az Andrea Kimi Antonellivel vívott csatáiról, valamint arról, mikor kell okosan kezelniük a helyzetet.

Russell nem idegesítő teherként beszélt arról, hogy egyszerre kell figyelnie csapattársára és a rivális csapatokra, szerinte ugyanis minél többen vannak harcban a győzelmekért, annál természetesebb és izgalmasabb a bajnoki küzdelem.

„Egyik sem tesz idegessé. Őszintén szólva inkább izgatottá tesz, mert minél több emberrel mész fej fej mellett, annál inkább versenynek érződik. Mindannyiunknak ilyen volt a gokartos időszak. Soha nem egyetlen ellenféllel versenyeztél, hanem három, négy vagy öt pilóta küzdött a győzelmekért. Ilyennek kellene lennie a Forma–1-nek, és ez az, ami minket is izgat” – mondta Russell.

A Mercedesnél azonban a csapattársak közötti szabadságnak is van határa. Russell szerint a csapat célja nem változik attól függően, hogy ő vagy Antonelli áll jobb helyzetben, mert a legfontosabb mindig a futamgyőzelem megszerzése.

„Szerintem egyértelmű, hogy a csapat győzelme az elsődleges. Nem számít, melyik versenyzővel. Kanadában láthattuk, hogy Kimi és én nagyon keményen harcoltunk, de közben húztunk el mindenki mástól, így a csapat győzelme nem volt veszélyben” – magyarázta.

Barcelona Russell szerint már más helyzetet hozott. Ott Lewis Hamilton is beleszólt a csatába, a Mercedes két pilótája pedig időt veszített egymással szemben, ami a Ferrari előtt is megnyithatta volna az ajtót.

„Barcelonában hirtelen ott volt egy másik versenyző is a harcban. Lewisnak segített a Safety Car, de anélkül Kimi és én időt veszítettünk volna egymással, és ez lehetőséget adott volna a Ferrarinak a győzelemre” – mondta.

Russell szerint ilyen helyzetekben nem csapaton belüli tiltásokra, hanem józan döntésekre van szükség. A Mercedesnél mindenki tudja, hogy a csapat érdeke előrébb való az egyéni párharcnál.

„Ilyenkor okosnak kell lennünk csapattársakként. Nagyon világos, hogy a csapat meg akarja nyerni a versenyt. Nem számít, hogy én vagy Kimi vagyok az” – zárta Russell.

Hozzászólok