Itt állítsd be, hogy a motorsport.hu hírei elsők között jelenjenek meg a keresőben.

Követett forrás beállítása
/2026. 06. 28. 06:05
George Russell szerint a Ferrari barcelonai előrelépése megmutatta, hogy a Mercedes nem dőlhet hátra.

George Russell szerint a Katalán Nagydíj valóban figyelmeztetés volt a Mercedes számára, még akkor is, ha a csapat pole pozíciót szerzett Barcelonában. Toto Wolff a hétvége után valóságellenőrzésről beszélt, Russell pedig az Osztrák Nagydíj sajtónapján lényegében egyetértett ezzel.

A Mercedes versenyzője szerint a Ferrari egész évben erős kasztnival rendelkezett, de korábban az erőforrása látható hátrányban volt. Barcelonában viszont Russell szerint ez a különbség csökkent.

„Határozottan úgy gondolom, hogy ez valóságellenőrzés volt, mert a Ferrarinak egész szezonban nagyon jó kasztnija volt. Az erőforrásuk elmaradt tőlünk, méghozzá elég jelentősen, de Barcelonában hirtelen úgy tűnt, előreléptek. Az egyenesbeli tempójuk sokkal közelebb került hozzánk” – mondta Russell.

A brit pilóta szerint az is meglepte a Mercedest, hogy a Ferrari milyen mennyiségben hozza az új elemeket. Russell úgy látja, a McLaren is hasonló ütemben fejleszt, miközben a Mercedes eddig visszafogottabban járt el.

„Rengeteg fejlesztést hoznak, és ez elég meglepő volt számunkra. Mi eddig egy fejlesztést hoztunk ebben a szezonban. Vannak még a csőben új elemeink, de a Ferrari és a McLaren néhány versenyenként új alkatrészeket tesz az autóra. Nyomnunk kell tovább, mert amikor egy csapat új elemet hoz, nagy lépéseket tesz előre” – fogalmazott.

Russell ugyanakkor nem állítja, hogy a Mercedesnek mindenáron gyorsítani kell a fejlesztési ütemen. A költségsapka miatt szerinte nem csak az számít, milyen gyorsan készül el egy elem, hanem az is, mikor éri meg bevetni.

„Manapság ez nagyon nehéz a költségsapka miatt. Mindig dönthetsz úgy, hogy meghúzod a ravaszt, és néhány verseny múlva hozol egy fejlesztést, de stratégiailag azt is nézned kell, mikor optimális ez a szezonban, és megengedheted-e magadnak a további fejlesztéseket a költségsapka mellett” – magyarázta.

A Mercedes versenyzője szerint a riválisok talán más területeken spórolnak, hogy többet költhessenek az új alkatrészekre. Russell mindezek ellenére úgy érzi, a Mercedes továbbra is az a csapat, amelyhez a többiek mérik magukat.

„Ez kompromisszum. A nap végén még mindig mi vagyunk a legyőzendő csapat. Ez a hétvége jó alkalom lesz arra, hogy lássuk, a Ferrari tartja-e ezt a jó formát, vagy egyszeri esetről volt szó” – mondta Russell.

Hozzászólok