Ralf Schumacher úgy véli, a Ferrari bajnoki esélyeinek növekedésével a Mercedes kénytelen volt belső megállapodást kötni George Russell-lel. A korábbi Formula–1-es pilóta szerint a brackley-i istálló így próbálja elejét venni a pilótái közötti pontrablásnak a hétvégi Osztrák Nagydíjon.
A csapatutasítások kérdése már a szezon kezdete óta feszültséget okoz a csapatnál, hiszen George Russell és Kimi Antonelli is esélyes a világbajnoki címre. A helyzet kísértetiesen hasonlít a McLaren tavalyi, 2025-ös belső csatájára, amikor a wokingiak hírhedt „papaya szabályai” többször is kiverték a biztosítékot a rajongók körében.
Átalakuló erőviszonyok az Osztrák Nagydíj előtt
Sokan már csak idő kérdésének tartották, hogy Toto Wolff mikor avatkozik be a pilótái küzdelmébe. Az F1 Oversteer beszámolója szerint Ralf Schumacher a Backstage Boxengasse podcast legutóbbi adásában beszélt arról, hogy ez a pillanat most érkezett el.
A szakértő a hétvégi esélyek latolgatása során rámutatott, hogy az osztrák pályán a rendkívül hatékony aerodinamikával rendelkező autók resonates előnyben lesznek. Schumacher szerint a McLaren egyenesbeli tempója kérdéses a nagy leszorítóerőt biztosító csomagjuk miatt, a Red Bull viszont hirtelen visszatérhet az élvonalba, amennyiben sikerült könnyebbé tenniük az autót.
A Ferrari formáját illetően Schumacher bizonytalan, mivel szerinte az olaszok barcelonai előnye a Red Bull Ringen már kevésbé fog érvényesülni. A Mercedes ezzel szemben rendkívül hatékony lehet ezen a pályán, még úgy is, hogy a közelmúltbeli megbízhatósági problémáik miatt változtatniuk kell a beállításokon.
Az Antonelli-faktor dönthet
A hatszoros futamgyőztes német ex-pilótát különösen az érdekli, hogyan alakul a Mercedes két bajnokesélyesének házon belüli csatája a hétvégén. Schumacher arra számít, hogy a csapatnak határozottan be kell avatkoznia, ha a riválisok túl közel kerülnek.
„Elképzelhetőnek tartom, hogy amennyiben Antonelli nem lesz gyorsabb Russellnél, ezúttal már a futam előtt lesz egy megállapodás közöttük. Ha a Ferrari valóban ennyire közel van, a Mercedes egyszerűen nem engedheti meg magának, hogy pontokat veszítsen ellenük” – fogalmazott Schumacher.
