Itt állítsd be, hogy a motorsport.hu hírei elsők között jelenjenek meg a keresőben.

Követett forrás beállítása
/2026. 06. 28. 18:12
A Mercedes csapatfőnöke úgy véli, riválisuk hamarosan komoly bajba kerülhet a költségvetési plafon átlépése miatt.

A Mercedes idén már a hetedik győzelmét aratta a spielbergi hétvégén, a csapat vezérigazgatója mégis a legfőbb rivális költekezését figyeli árgus szemekkel. Toto Wolff csapata jelenleg 302 ponttal, kényelmes előnnyel vezeti a konstruktőri bajnokságot, miközben tudatosan visszafogja a fejlesztéseit.

Az Osztrák Nagydíjon George Russell a pole pozícióból indulva nyerte meg a futamot, Andrea Kimi Antonelli pedig a harmadik helyen ért célba. Az olasz pilóta a leintéshez közeledve szinte teljesen ledolgozta a hátrányát Max Verstappennel szemben.

„Erősen zárkózott fel, a piszkos levegőben azonban természetesen egyre nehezebbé vált tartani a tempót, ahogy közelebb ért. Izgalmas volt figyelni, hogy a végén utoléri-e, illetve képes lesz-e megelőzni őt. Stefano elárulta nekem, hogy ez nagyszerű televíziós pillanat volt” – fogalmazott az izgalmas hajrá kapcsán a Mercedes csapatfőnöke.

A maranellóiak eközben teljesen más utat választottak, hiszen rohamléptekkel fejlesztik az SF-26-ost. A Ferrari már a Katalán Nagydíjra is egy átfogó aerodinamikai csomaggal érkezett, amely új első szárnyat, módosított oldaldobozokat, valamint egy átdolgozott padlólemezt is tartalmazott.

A Scuderia a spielbergi fordulón egy komolyabb motorfejlesztést is bevetett. A kiadási limit a jelenlegi szezonban 215 millió dollárra emelkedett, a rivális istálló tempója azonban ezzel együtt is gyorsnak tűnik a fejlesztéseket illetően, ami komoly kérdéseket vet fel a Mercedesnél, így az ügy hamarosan az FIA figyelmét is felkeltheti.

Wolff szerint a Ferrari hamarosan lenullázhatja magát

„A Ferrari masszívan rápakolt mindent az autójára. Gyanítom, hogy hamarosan elérik a költségvetési plafont, mi ugyanis ezt egyszerűen nem tehettük meg, mert nincs meg hozzá a pénzügyi mozgásterünk. Majd meglátjuk, hová vezet ez náluk” – értékelte a helyzetet Wolff.

A német istálló a szélcsatornában már rengeteg munkát elvégzett, és papíron rendelkeznek is egy jelentős frissítési csomaggal, az éles bevetéssel azonban egyelőre kivárnak. A csapatvezető szerint a legfontosabb a megfelelő időzítés megtalálása.

„Mindig meg kell találni az egyensúlyt a jövő év, illetve az idei szezon között. Keményen dolgozunk a fejlesztéseken, ám egyelőre még nem vetjük be ezeket, hiszen ezt csak a legmegfelelőbb pillanatban szabad megtenni” – magyarázta a szakember.

Hozzászólok