Itt állítsd be, hogy a motorsport.hu hírei elsők között jelenjenek meg a keresőben.

Követett forrás beállítása
/2026. 06. 28. 13:57
Az Osztrák Nagydíj egyik legtöbbet emlegetett jelenete került reflektorfénybe, miután az F1 megosztotta Max Verstappen előzését Lewis Hamilton ellen. A felvételek nemcsak a manővert mutatják meg több nézőpontból, hanem a szurkolók körében is újraélesztették a két világbajnok legendás rivalizálásáról szóló vitákat.

A közzétett  felvételeken örökíti meg azt a pillanatot, amikor Max Verstappen a 2026-os Osztrák Nagydíj 22. körében megelőzi Lewis Hamilton Ferrariját, és ezzel megszerzi a 2. helyet. A felvételek részletesen mutatják be, hogyan zárkózik fel a Red Bull versenyzője ellenfelére, majd miként hajtja végre sikeresen az előzést a Red Bull Ring nagy sebességű kanyarjaiban.

A videón a televíziós grafika is követi a két autó közötti különbséget, amely a manőver előtt 1,7 másodpercet mutatott, így a nézők jól nyomon követhetik, milyen ütemben csökkent Verstappen hátránya az előzés előtt.

A hozzászólások alapján sokan örömmel fogadták, hogy Verstappen és Hamilton ismét látványos csatát vívott egymással, és számos rajongó szerint a jelenet felidézte a két versenyző 2021-es, emlékezetes bajnoki küzdelmét.

A nézők különösen azt emelték ki, hogy a párharc kemény volt, ugyanakkor sportszerű keretek között zajlott. Többen úgy vélték, az ilyen csaták jelentik a Forma–1 egyik legnagyobb vonzerejét, ezért a Verstappen–Hamilton rivalizálás újabb fejezete ismét komoly érdeklődést váltott ki a közösségi médiában.

Bár a hivatalos bejegyzés elsősorban magára az előzésre koncentrál, a reakciókból egyértelműen látszik, hogy a két világbajnok minden közös pályán vívott csatája kiemelt figyelmet kap a szurkolóktól. A most megosztott felvétel is ezt támasztja alá, hiszen egyetlen előzési manőver ismét felidézte az elmúlt évek egyik legismertebb F1-es rivalizálását.

Hozzászólok
(1)