Itt állítsd be, hogy a motorsport.hu hírei elsők között jelenjenek meg a keresőben.

Követett forrás beállítása
/2026. 06. 27. 18:41
Max Verstappen nevetve szólt be a csapatának az Osztrák Nagydíjon, miközben a költségvetésről és az érkező újításokról beszélt.

A holland versenyző nevetve üzent a Red Bull vezetőségének, miközben a költségvetési plafonról és az RB22-es további fejlesztéseiről beszélt. A négyszeres világbajnok az Osztrák Nagydíj időmérője után erősítette meg, hogy az újítások nagy része jól működött, az istálló tarsolyában pedig vannak még bevetésre váró alkatrészek.

Verstappen szombat délután a holland sajtó munkatársaival beszélgetve engedett el egy poént a csapat korábbi pénzügyi botrányára utalva. A pilóta jókedvűen jegyezte meg, hogy anyagilag van még mozgásterük a szezon hátralévő részére.

"Több dolog is érkezik még a folytatásban. Rengeteg lehetőségünk van, csak egy kicsit kevesebbet kellene költeniük a vendéglátásra" - mondta széles mosollyal.

A megjegyzés egyértelműen a 2022-es szezonra utalt, amikor az FIA megbüntette a csapatot a költségkeret túllépése miatt. A Red Bull akkori védekezése alapján a túlköltés egyik fő okát a magas étkeztetési költségek jelentették.

Fókuszban a versenytempó

Ami a jelent illeti, az RB22-es ezen a hétvégén kapta meg az első átfogó, többek között súlycsökkentést is célzó csomagját. A holland sokáig harcban volt a legjobb három közé kerülésért, ám a Q3-as döntő körének utolsó előtti kanyarjában megcsúszott. Emiatt végül csak az ötödik rajtkockát szerezte meg a vasárnapi futamra, azonban a módosításokkal így is elégedett volt.

"A fejlesztések nagy része jól működött. Néhány dolgot még meg kell vizsgálnunk, hogy kiderüljön, tudunk-e javítani rajtuk. Összességében szerintem jobb lett az autó, csak ez egy nagyon rövid kör, így a köridők tekintetében mindig minden egy kicsit közelebb van egymáshoz" - fogalmazott a pilóta.

"A következő versenyeken kell majd meglátnunk, hogyan is állunk valójában. Nem éreztem rossznak az autót, az viszont tény, hogy még mindig egy kicsit le vagyunk maradva. Ebből a szempontból nem sokat dolgoztunk le a hátrányunkból, ha Barcelonához viszonyítunk" - értékelte a helyzetet Verstappen.

Hozzászólok