Itt állítsd be, hogy a motorsport.hu hírei elsők között jelenjenek meg a keresőben.

Követett forrás beállítása
/2026. 06. 27. 13:03
Lewis Hamilton aggasztó technikai hiba miatt aggódik a Ferrari váltójával az Osztrák Nagydíj időmérője előtt.

Komoly aggodalmakat keltett Lewis Hamilton legutóbbi pályára lépése az Osztrák Nagydíjon, miután a brit pilóta a harmadik szabadedzés végén arra kérte a Ferrarit, hogy alaposan ellenőrizzék az autója sebességváltóját.

A hétszeres bajnok a harmadik helyen zárta a kvalifikáció előtti utolsó gyakorlást Spielbergben. Mindössze egytized másodperccel maradt el a Mercedes párosától, George Russelltől és Kimi Antonellitől, ám a hármas kanyarban kétszer is komoly problémába ütközött.

„Blokkoltak a hátsó kerekek a hármas kanyarban. Ellenőriznünk kell a sebességváltót, mert úgy tűnt, mintha váltana, mégis lefulladásgátló módban maradtam” – jelentette a brit versenyző a csapatrádión.

Hamilton csapattársa, Charles Leclerc szintén hasonló nehézségekkel szembesült ugyanebben a kanyarban, ahol többször is elfékezte magát. A maranellóiak monacói pilótája így végül csak a hetedik leggyorsabb időt autózta a szombati edzésen.

Wolff tart egykori pilótájától

A feszültség nem véletlenül tapintható, hiszen a Barcelona-Katalónia Nagydíjon aratott győzelme után Hamilton a világbajnoki cím egyik várományosává lépett elő. Korábbi főnöke, Toto Wolff már most tart a Ferrarihoz igazolt sztár feltámadásától.

„Élvezem ezt a csatát. Jó formában van, nagyszerű lenne, ha sikerülne megtörnünk a lendületét” – fogalmazott a Mercedes csapatfőnöke a Sky Sports adásában.

A német istálló vezetője tisztában van azzal, hogy az egykori pilótája mekkora veszélyt jelent a bajnoki küzdelemben.

„Inkább nem harcolnék vele a bajnoki címért, egyáltalán nem lennék nyugodt emiatt, mivel pontosan tudom, mire képes. Ha megérzi a vérszagot, azonnal lecsap. Sok éven át láttam, hogyan indul be nála a gépezet, vagyis a Lewis Hamilton Expressz, olyankor pedig nagyon nehéz őt megállítani.”

„Még nagyon korán van a szezonban, a különbség mindössze 41 pont. Egyetlen kiesés 25 pontot jelenthet a riválisoknak, így a csata teljesen nyitott.”

„Pontosan emiatt nem engedhetjük meg magunknak a kieséseket, folyamatosan fejlesztenünk kell az autót és a motorerőt, el kell kerülnünk a hibákat, okos stratégiát kell alkotnunk, miközben maximálisan koncentrálnunk kell” – magyarázta a helyzetet Wolff.

A hétvége programja a spielbergi időmérő edzéssel folytatódik, amelyet helyi idő szerint 16 órakor rendeznek meg.

Hozzászólok