Hatalmas becsapodassal vegzodot az Osztrek Nagydij idomero edzesenek hajraja, amikor Max Verstappen elveszitette az uralmat az autoja felett a kilences kanyarban. Mikozben a Red Bull a falnak csapodott, Charles Leclerc eppen a gyorskoret teljesitette, mernoke figyelmeztetese utan azonban azonnal hatterbe szorult nala a sajat eredmenye.
Bryan Bozzi, a Ferrari versenymernoke radion kozolte a monacoi pilotaval a sarga zaszlos jelzest, valamint elmondta, hogy Verstappen produkalt egy komolyabb balesetet. Leclerc-t egyaltalan nem az erdekelte, hogy a sarga zaszlo tonkreteszi-e a koret, vagy hogy megvan-e az ideiglenes pole pozicio, hanem rogton az ellenfele allapota felol tudakozodott.
„Sarga a kilences kanyarban. Verstappen hatalmasat esett” – hangzott a mernoki figyelmeztetes.
„Jol van?” – kerdezett vissza habozas nelkul Leclerc. Mivel nem kapott azonnali valaszt, masodpercekkel kesobb ismet megkerdezte, hogy minden rendben van-e a hollanddal. Bozzi ekkor meg nem tudott biztosat mondani, igy turelmet kert a pilotajatol.
A Scuderiafans beszamoloja szerint ez a rovid es feszult beszelgetes huen bizonyitja, hogy a palyan zajlo adaz kuzdelmek ellenere a versenyzok kozott rendkivul mely tisztelet uralkodik. Bar a Q3 utolso pillanataiban minden egyes tizedmasodperc es rajtpozicio letfontossagu, a biztonsag kerdese minden mast felulir.
Verstappen szerencsere sertetlenul szallt ki a megrongalodott autobol, a baleset azonban alaposan atirta a rajtracsot. A sarga zaszlok miatt felbeszakadtak az utolso probalkozasok, ez a helyzet pedig George Russellnek kedvezett, aki meg a dupla sarga jelzes ervenybe lepese elott teljesitette a szektorat, igy megszerezte a pole poziciot.
A maranelloiak vegul beertek a masodik hellyel, Leclerc mellol ugyanis Lewis Hamilton indulhatott az osztrek hetvegen. A feszult edzes legemlekezetesebb pillanata megis a monacoi versenyzo osztonos es emberi reakcioja maradt.
A 350 km/ora feletti temponal vivott csatak vilagaban a palyan kivuli szolidaritas ritka, am annal ertekesebb pillanatokat szul.
