George Russell szerint nem a Red Bull, hanem a McLaren lehet a Mercedes legnagyobb akadálya az Osztrák Nagydíjon. A brit pilóta úgy fogalmazott, hogy a wokingiak a második szabadedzésen „szárnyaltak”.
A Red Bull Ringen pénteken Andrea Kimi Antonelli diktálta a tempót, mindkét gyakorlást megnyerte. Russell az első edzésen második lett, a délutáni tréningen viszont csak a hatodik helyen zárt, miközben a McLaren egyre erősebbnek tűnt.
A második edzés elején Lando Norris közepes gumikon állt az élre, majd lágyakon Oscar Piastri került a legközelebb Antonelli idejéhez, 0,237 másodperces hátránnyal. A spielbergi pálya hagyományosan kedvez a McLarennek, Norris ráadásul tavaly itt nyert, ami tovább növeli a veszélyérzetet a Mercedesnél.
Russell szerint hízelgő volt az első edzés
„Az első szabadedzés mindkettőnknek nagyon erős volt, igazán jól néztünk ki. Aztán a második edzés elején a McLaren egyszerűen szárnyalt” – mondta Russell. „Őszintén szólva, még úgy is, hogy az én programom megszakadt, a versenytempójuk és az egykörös tempójuk is elég jónak tűnt.”
Aarra is utalt, hogy az első gyakorlás eredménye kissé megtévesztő lehetett.rra is utalt, hogy az első gyakorlás eredménye kissé megtévesztő lehetett. „Szerintem az első edzésen sokan küzdöttek problémákkal. Amikor a képernyőt néztem, szinte mindig azt láttam, hogy valaki a garázsban áll. Lando csak a végén tudott pályára menni, Lewisnak is voltak gondjai, és Maxnál is adódtak problémák, szóval lehet, hogy ez egy kicsit hízelgőbbé tette a tempónkat.”
A hosszú etapok is aggasztók
Russell szerint a Mercedes autója összességében jól működött, mégis meglepte, amit a McLarentől látott a második edzésen. „Az autó érzése jó volt, de meglepő volt látni a McLaren első gyors körét a második edzésen, rögtön az élre ugrottak. A versenytempójuk, különösen Lando oldalán, egy kicsit jobbnak tűnt a miénknél.”
A Racing News 365 szerint Russell ezzel gyakorlatilag már pénteken figyelmeztette a Mercedest, hogy a kvalifikáción és a futamon komoly csatára készülhetnek a McLarennel.
