Drámai fordulatot hozott az Osztrák Nagydíj időmérő edzésének utolsó szakasza, miután Max Verstappen a Q3-ban, a mindent eldöntő gyors körén balesetet szenvedett. A címvédő incidense azonnal megváltoztatta az időmérő menetét, hiszen a pályán kialakult veszélyhelyzet miatt életbe lépett a kettős sárga zászlós jelzés.
A holland világbajnok a pole pozícióért harcolt, amikor elveszítette uralmát autója felett, így nem tudta befejezni utolsó mért körét. Az esetet követően a pályán tartózkodó versenyzőknek kötelezően lassítaniuk kellett, ezért a többségnek már nem volt lehetősége arra, hogy javítson korábbi eredményén.
Ezt leginkább George Russell használta ki a Mercedesszel, aki ugyan visszavett a jelzés miatt, így is övé lett a pole. Más kérdés, mi lett volna, ha a többiek befejezhették volna a körüket.
A váratlan incidens így alapjaiban befolyásolta az időmérő végeredményét. A mezőny több tagja kénytelen volt megszakítani vagy lassabb tempóban befejezni utolsó próbálkozását, ami döntően befolyásolta a rajtrács első helyeiért zajló küzdelmet.
Az Osztrák Nagydíj időmérőjének hajráját tehát nem egy újabb gyors kör, hanem Verstappen balesete határozta meg. A holland hibája miatt a Ferrari és George Russell került kedvező helyzetbe a Mercedesszel, miközben a riválisok számára elszállt az esély arra, hogy az utolsó pillanatokban változtassanak a sorrenden.
