Itt állítsd be, hogy a motorsport hírei elsők között jelenjenek meg a keresőben.

Követett forrás beállítása
/2026. 06. 26. 20:42
Max Verstappen nem bírt az indulataival a pénteki szabadedzésen, sportszerűtlen mozdulata miatt pedig valósággal szétszedték a felbőszült szurkolók.

Max Verstappen ismét képtelen volt uralkodni az indulatain, az idei Osztrák Nagydíj második szabadedzésén ugyanis nyomdafestéket nem tűrő kézmozdulattal hergelte George Russellt. A négyszeres világbajnok tette hatalmas felháborodást váltott ki a szurkolók körében, akik szerint a holland pilóta teljesen feleslegesen és gyerekesen viselkedett.

A feszültség a spielbergi pálya hetes kanyarjában hágott tetőfokára, amikor Verstappen beszorult a Mercedes mögé. A fedélzeti kamerás felvételeken jól látható, amint a Red Bull versenyzője felmutatja a középső ujját brit riválisának, ám az eset pikantériáját az adja, hogy a holland éppen csak a felvezető körén járt.

A szurkolók a Redditen gyorsan szétszedték a hollandot, akit feleslegesen dühösnek és „igazi bőgőmasinának„ neveztek, sokan pedig azt nem értették, hogy egy tét nélküli szabadedzésen miért kell ennyire agresszívan reagálni.

„Még mindig nem értem, miért kell a pilótáknak ennyire dühösnek lenniük, ha edzésen blokkolják őket, vagy valami hasonló történik. Ez edzés! Nem kapsz pontot, nem romlik a helyezésed, az autód nem fog lassabban menni. Csak nyugodj meg, és kezdd újra a kört”, írta az egyik hozzászóló.

A dühkitörés hátterében az is állhatott, hogy a Red Bull autói egyáltalán nem viselkedtek barátságosan a pénteki napon. Verstappen és Isack Hadjar is ugyanarra a problémára panaszkodott a hármas kanyar féktávján, mivel az erőforrás vezethetősége mind a kigyorsításoknál, mind a lassításoknál komoly fejfájást okozott a pilótáknak.

Régi sebek szakadtak fel

Russell és Verstappen kapcsolata már évek óta kifejezetten feszült, a Mercedes versenyzője pedig azon kevesek közé tartozik, akik nyíltan szembe mernek szállni a holland stílusával. A két fél között nem ez az első komolyabb incidens, tavaly például Spanyolországban ütköztek össze, amiért a holland tíz másodperces büntetést kapott.

A riválisok története még a korábbi évekre nyúlik vissza, hiszen Russell állítása szerint a holland a 2024-es Katari Nagydíjon azzal fenyegette meg, hogy falnak löki őt. A háttérben ráadásul a Mercedes átigazolási tervei is borzolhatják a kedélyeket, Toto Wolff ugyanis nyíltan flörtöl a hollanddal, ami korábban Russell szerződéshosszabbítását is hátráltatta.

Hozzászólok