Komoly kérdéseket vetett fel George Russell pole köre, miután a brit a Q3 végén sárga zászló alatt javított, mégis az élre ugrott.
A kavarodást Max Verstappen balesete indította el, aki nagy tempónál elvesztette az uralmát az autó felett a 9-es kanyarban, és a falba csapódott. A sárga zászló azonnal életbe lépett, így úgy tűnt, Charles Leclerc megszerezheti az első rajtkockát.
Russell azonban az utolsó próbálkozásán több mint két tizedet javított, miközben áthaladt a baleset helyszínén is, ami azonnal vitát robbantott ki.
Wolff szerint minden szabályos volt
A Mercedes csapatfőnöke szerint a kör teljes mértékben megfelelt az előírásoknak, mivel Russell egyértelműen lassított a sárga zászlós szakaszon.
„Ez egy 100 méteres elvétel volt, és csak egyszeres sárga zászló. George körülbelül 100 méteren keresztül visszavett, ezzel másfél tizedet veszített. Elképesztő kör volt, az adatokon is látszik, mennyire nagy volt a lassítás az előző próbálkozásokhoz képest. Nagyon örülök neki, hogy így is meg tudta csinálni” – mondta Wolff.
Antonelli félreértette a helyzetet
A Mercedes másik oldalán Andrea Kimi Antonelli nem fejezte be a saját gyorskörét, miután elhaladt Verstappen balesete mellett.
Wolff szerint az olasz pilóta másképp értelmezte a jelzést.
„Azt hiszem, azt gondolta, hogy dupla sárga zászló van érvényben” – fogalmazott a Mercedes vezetője.
